Burçların özellikleri ve yıldırıcı burçlar, astroloji ve burçlar insanın karakteristik özelliklerini genellemede en bilimsel yol olmayabilir. Ama yine de buradasın değil mi? Çünkü altyapısı ne türden olursa olsun astroloji bazen eğlendiriyor, bazen de düşündürüyor. Bizler de sizin için burçların özellikleri ve  en yıldırıcı burçları  derledik.

Başak: Fazla Çalışkan

Mükemmelliyetçi olarak bilinen başaklar için tercih ettiğimiz bu özellik, gerçekten işkolik olmayı imlemiyor aslına bakarsanız. Evet, başak mükemmelin peşinde çok koşuyor, yakalamak için çok çabalıyor. İşin detaylarında ve doğruluğunda kaybolan başak için, “Şeytan ayrıntıda gizlidir.” diyoruz. Çünkü o mükemmelin peşinde karanlık tarafa geçebiliyor.

Terazi: Fazla Yargıç

Arabulucu ve uzlaşmacı olarak bildiğimiz bu grup doğruluğun ve adaletin terazisi olma gayesiyle coşarken, o en bildiğimiz “terazi dengesizliğine” düşebiliyor. Yargıyı ilan etme iştahı sebebiyle ortaya sağ sola savrulan dengesiz kefeler, yanlış sonuçlar çıkabiliyor.

Akrep: Fazla Yoğun

Akrebin yıldırıcı özelliklerini saymakla bitiremeyeceğimiz için ona genel bir “genelleme” yaptık. Tüm yıpratıcı özellikleri onun dünyayı algılayış biçiminin fazla yoğun ve fazla içsel olmasından ileri geliyor. En nihayetinde tutku ve dürüstlük için yakmayacağı çıra kalmıyor.

Yay: Fazla Maceracı

Nerede riske giren nerede bahse giren varsa etrafta gözleriniz bir yay arasın ki oralarda bir yerlerde olacak. Nerede ekstrem bir olay varsa atlayan yayın bu maceraperest doğası standart bir insana fazla gelebiliyor. Maalesef denemeyin… Yayın hayata karşı duyduğu bu coşkun merakı anlayamazsınız…

Oğlak: Fazla Disiplinli

Belirlenimci tavırlarıyla bilinen oğlaklar, içsel dünyalarında başarılar, amaçlar ve gayeler ile olup biterler. Başakta mükemmelin peşinde gördüğümüz işkolik tavrı, oğlakta bir İdeal uğruna görürüz. Oğlak için her daim ideal olan, ideal için çalışmadır!

Kova: Fazla Kendinden Emin

Biraz araştırırsanız bir kovanın daima bir kova olduğunu bildiğini görürsünüz. Çünkü burçlarını kendilerini yakıştırır ve bununla az da olsa gurur duyarlar. Onlar yaratıcı olduklarını bilirler ve yarattıkları doğaya inanırlar. Kendilerinden emin bir şekilde solipsist dünyalarında gezen kovaları, kendi hallerine bırakmak faydalı olabilir.

Balık: Fazla İyi

İyi bir kalbiniz var balıklar biliyoruz. Fakat bazen gerektiğinden fazla iyi olmak, iyi davranmak insanları ürkütebiliyor. Kuşku duymalarına sebep olabiliyor. Bu toplum size layık değil…

Koç: Fazla Fevri

Koçlar savaşçı ruhlarıyla bilinirler. Mücadeleci yapıları onlara bir gayret verir ki sormayın gitsin. Ortada dolaşan bir fikir olduğunda “Hah! İşte bu haydi!” dediklerinde gözleri kararıyor ya hani…

Boğa: Fazla İnatçı

Bir boğa inadı gördüğünüzde sakince beyninizdeki fikri yere bırakıp oradan uzaklaşmak yerinde olacaktır. Zira o karşıt fikre kırmızı bayrak görmüşçesine dalacak ya da sizi en başından dikkate almayacaktır.

İkizler: Fazla Spontane

İkizler hayatı biraz akışına göre yaşar. Ama hangi akış diye sorarsanız işte orası biraz karmaşık. Bazen halihazırda akan, bazen kendilerine göre değişen, bazen ve bir anda içinde bulunulan bu akışlar, ikizler bir kişiyle rutin ve düzenli bir hayat sürmek isteyenlere fazla gelebilir.

Yengeç: Fazla İçe Kapalı

Yengeçler hassas yapıları ile bilinirler. Bu hassas duygusal yapıları yengeçleri zaman zaman içe kapanık ve toplumla iletişime uygunsuz hale getirebilir. İnsanlarla doğru iletişimi kurmakta zorlanabilir, kısacası zaman zaman sapla samanı birbirine karıştırabilirler. 🙂

Aslan: Fazla Açık Sözlü

Hakkınızda özü sözü bir, açık bir söz söylenmesini istiyorsanız bir aslana gidebilirsiniz. Fakat hakkınızda olacak bu yorumu gerçekten istiyor musunuz, bunu kaldırabilecek misiniz öncesinde iyice bir tartmanızı öneririz.

Önceki İçerikEn Tatlı Çikolata Topları
Sonraki İçerikStresin Cinsel Hayatınıza Olumsuz Etkileri
Dilara Özcan Kültür Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Hobileri arasında yoga, pilates, gezi ve moda yer alıyor. Fotoğraf tutkunu olan Dilara, iyi21.com içerik editörlüğü yapıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz