Burun estetiği, her ne kadar sadece hanımların tercih ettiği bir operasyon olarak biliniyor olsa da, esasında erkeklerin de yoğun biçimde tercih ettikleri bir tıbbi tedavi biçimidir. Elbette estetik uygulamalar da birer tıbbi prosedürdür ve uzman hekimler tarafından gerçekleştirilmeleri gereken operasyonlar, oldukça ciddi sonuçlara yol açabileceğinden, bakanlık tarafından sıkı biçimde denetlenmektedir. Bu noktada Rinoplasti operasyonları, tıbbi imkanları bu operasyonları yapmaya yeterli ve yetkili sağlık kuruluşlarında, uzman hekim ve sağlık ekiplerinin nezaretinde gerçekleşmelidir. Hiçbir estetik cerrahi müdahale bunun dışındaki bir biçimde uygulanamaz.

Burun estetiği, yüz estetiğinin en önemli unsurudur. Kimi rinoplasti operasyonlarından sonra, uygulamayı yaptıran kişilerin görünümlerinde ciddi değişiklikler ortaya çıkabilir ki, yüz hattının tam merkezinde ciddi bir alanı etkileyen burun, mükemmel yüz standartlarında önemli bir belirleyici unsurudur. Estetik cerrahi modern tıbbi teknolojilerin de yardımı ile hastanın yüz şeklinde en uygun burun modeline, henüz operasyona başlamadan karar verir ve yapılan simülasyonlar ışığında operasyon kararı verilir. Yalnız Rinoplasti operasyonlarının sadece estetik uygulamalar olmadıklarının da altını çizmek gerekir. Deviasyon başta olmak üzere, burun içi kanalları ile ilgili tüm sağlık sorunlarına Burun estetiği ameliyatı ile aynı zemini paylaşan operasyonlar ile müdahale edilir. Hatta, pek çok burun estetiği operasyonu doğal olarak deviasyon sorununu ortadan kaldırırken, tersi biçimde deviasyon için yapılan operasyonların neticesi daha düzgün bir burun estetiği elde etmek olmaktadır.

Burun estetiği ameliyatı, ortalama 2 saat süren ve hekim tarafından aksine karar verilmedikçe lokal anestezi altında gerçekleştirilen bir operasyondur. Rinoplasti operasyonu, fiziksel gelişimi tamamlanmış tüm bireylere cinsiyet ayrımı olmaksızın yapılabilmektedir. Elbette hastanın cerrahi operasyonlara engel olacak başkaca sağlık sorunları olmaması gereklidir ki, bu noktada hekim gerekli ön tetkikleri operasyondan önce mutlaka yapacaktır. Siz de burnunuzdaki şekilde bozuklukluğundan veya nefes almada güçlük probleminden şikayetçiyseniz, hemen bir estetik cerrahi uzmanına başvurup, uygun tedavi için destek alabilirsiniz.

Önceki İçerikLahana Turşusunun Mucizevi Faydaları
Sonraki İçerikStres Kaynaklı Cilt Hastalıkları Nelerdir
Dilara Özcan Kültür Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Hobileri arasında yoga, pilates, gezi ve moda yer alıyor. Fotoğraf tutkunu olan Dilara, iyi21.com içerik editörlüğü yapıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz