ÇOCUKLAR İÇİN ZEKA GELİŞTİRİCİ OYUN ÖNERİLERİ

Çocuk gelişiminde önemli bir noktaya değinelim dedik ve onlar için de güzel ve eğlenceli olan oyun dünyası hakkında çiçeği burnunda anneleri bilgilendirmeye karar verdik bu yazımızda.

Annelik güzel ve büyüleyici olduğu kadar da zorlayabiliyor bazı zamanlarda kadınları. Çocuğun doğumundan itibaren en iyi şekilde gelişmesine katkı sağlayabilecek her şeyi yapan anneler, aynı zamanda çocukları ile oyun da oynamak durumundadır. Çocuklar için zeka geliştirici oyunlar bularak, hem onların zeka gelişimine katkı sağlayıp hem de onlarla kaliteli vakit geçirmek isterler.

Bu konuda bilgi sahibi olmak isteyen anneler için 0-6 yaş grubundaki çocuklar için zeka geliştirici ve eğlendirici bazı oyunları derledik.

İyi21 Çocukta Zeka Geliştirici Oyunlar

0-1 Yaş Grubu İçin Oyun Ve Oyuncaklar

Yeni doğan bir bebeğin ilk oyun arkadaşı tabii ki annesidir. Minik bebeğinizle ilk oyununuzu onun çeşitli hareketlerini hızlandırmak ve bilinç kazandırmak için oynayabilirsiniz. Onun sizi takip etmesini sağlayacak bazı sesler çıkararak onunla oynayabilirsiniz. Bunun yanında beşiğinin kenarına koyabileceğiniz müzikli ya da çıngıraklı oyuncaklar da bebeğiniz için eğlendirici ve sakinleştirici olacaktır.

iyi21 0-1 Yaş Bebek Oyunları

1-3 Yaş Grubu Çocuklar İçin Oyun ve oyuncaklar

Bir yaşından itibaren yürümeye ve yavaş yavaş konuşmaya başlar çocuklar. Zihinsel gelişimlerine katkıda bulunacak şarkılar, zehirli olmayan boya kalemleri, oyuncak telefonlar, plastik hayvanlar kule veya benzeri aktiviteler küçük karton kutular bu yaşlardaki çocukların gelişimine büyük katkılar sağlayacaktır. Ayrıca 4-12 parçalı puzzle, parçalanıp tekrar bir araya getirilebilen oyuncaklar da zihinsel gelişimlerine katkı sağlayacaktır.

İyi21 Çocuklarda Zeka Geliştirici Oyunlar

3-6 Yaş Grubu Çocuklar İçin Oyun Ve Oyuncaklar

Çocuğunuz artık çok daha bilinçli. Zekası da yaşı itibari ile gelişmiş durumda olacak bu zaman aralığında. Bu yaşlarda daha fazla soru sormaya başlayan çocuğunuz diğer çocuklarla da oynamak isterler. Bu yaşlardaki çocuklar için 12-20 parçalı puzzlelar, legolar, maketler, inşa etmeye yarayan küpler, müzik enstrümanları gibi oyuncaklar ile çocuğunuzun gelişimine katkıda bulunabilirsiniz.

İyi21 Zeka Geliştirici Çocuk Oyunları

Çocuğunuzun gelişim seviyesini görmek ve aktivitelere
ulaşmak için hemen  tıklayınız…

Önceki makaleDenemeniz Gereken 5 Romantik Seks Pozisyonu
Sonraki makaleTantrik Seks Nedir?
Marmara Üniversitesi Gazetecilik mezunu Şirvan Önce. Kelimeler benim çocuklarım… Beslediğim yazılı dünyamda döner dururum. Anlatamadıklarımı yazdığım minik dünyama hoş geldin!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here