Kızlar iyi bilir, makyaj yapımının en zor hatta kimileri için hala imkansız olan Eyeliner sürmektir. Kaygan ve çok ince bir fırçası olduğundan her an çizginin bozuk yada dağılması söz konusudur. Ancak sanıldığı gibi öyle imkansız bir olay değildir, birkaç adımda ve tekrar yaparak sonradan alışkanlık kazanılması mümkündür.

İşte Adım Adım Eyeliner Sürme Teknikleri !

  • Öncelikle işe Eyeliner çeşitlerini tanımayla başlayın, bu kalemlerin farklı çeşitleri bulunmaktadır. En kaliteli olanlar fırçalı kalemlerdir ancak yazımızın başında da dediğimiz gibi kimileri için fırça Eyeliner kullanmak neredeyse imkansız, dolayısıyla diğer kalem Eyelinerlar daha çok tercih edilmektedir. Sizde kullanabileceğiniz Eyeliner tipini seçerek başlayabilirsiniz.
  • Elleriniz titrememeli, Eyeliner ın en büyük düşmanı titreyen ellerdir. Böyle bir durumda dirseklerinizi bir yere dayamak suretiyle sabitleyiniz.
  • Eyeliner çekerken cildinizin yağlı olmamasına dikkat edin, hatta öncelikle göz kapağına toz fondöten de sürebilirsiniz. Böylece dağılma ihtimalini de ortan kaldırmış olacaksınız.
  • Eyeliner sürerken önce göz arkasına kesik kesik çizgiler atın, bu şekilde yolunuzu görmüş olursunuz, daha sonrada o kesik çizgileri birleştirin.
  • Bir çok kişi Eyeliner sürerken göz çevresindeki cildi sağa sola çekiştirir. Bunu yapmayın istediğiniz sonucu hiçbir zaman alamazsınız. Gözünüzü ve cildinizi serbest bırakın.
  • Olası bir dağılma anında ise, bir kulak temizleyicisi yardımı ile dağılan yere fondöten yada renkli nemlendiricilerden sürebilirsiniz.
  • Sonuçtan memnun kalmadığınız takdirde far fırçası yardımıyla Eyelinerı bu kez siz dağıtın ve adeta dumanlı bir görünüm kazanmasını sağlayın, böylesi daha çekici bir hal alabilir.
  • Çok belirgin ve keskin çizgilere sahip olmak istiyorsanız önce normal bir göz kalemiyle çok baskı uygulamadan çizip daha sonra üstünden bir kez de Eyeliner ile geçebilirsiniz.
  • Eyelinerin gün içinde dağılmasını engellemek için de göz çevresine kapatıcı pudra veya transparan bir far kullanmanız faydalı olacaktır.
  • Son olarak eğer tüm bu uygulamalar sonrasında bile hala Eyeliner çekemiyorsanız bir göz farı kalemi ile benzer mahiyette bir çizgi elde edebilirsiniz.

Önceki İçerikGöğüs Estetiği Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Sonraki İçerikNe Kadar Sebze ve Meyve Tüketmeli?
Dilara Özcan Kültür Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Hobileri arasında yoga, pilates, gezi ve moda yer alıyor. Fotoğraf tutkunu olan Dilara, iyi21.com içerik editörlüğü yapıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz