Keşfedilecek daha o kadar çok adım var ki..  Hissederek, farkında olarak, tutku ile atacağınız adımları ertelemek kendinize yapacağınız en büyük haksızlık olur inanın..

Günlük hayatın karmaşasından, ofisten çıktığınızda hissettiğiniz bıkkınlıktan bir kaçış yolu olabilir dans… Dans ile hayatınıza ve kendinize katacağınız o kadar çok nitelik ve güzellik var ki bunları sizinle de paylaşmayı istedik. İşte atacağınız minik ama anlamlı adımların hayatınıza sunacağı faydalardan beş tanesi…

1. Sizi mutlu eder.

Dans etmekten aldığınız haz ile kalbinizin ışığı yüzünüze yansıyacak. Başlıca amaç mutluluğa ucundan kıyısından ilişmek değil mi zaten?

2. Kilo vermenizi sağlar.

Düzenli dans etmeye başladığınızda fazla kilolarınızın sizi terk ettiğini görecek ve vücudunuzun estetik yanlarını keşfedeceksiniz.

3. Enerjinizi arttırır.

Gün içinde, şehir hayatının yoğunluğunda tüm hayat standardınızın değiştiğini görecek; kendinizi çok daha canlı ve enerji dolu hissedeceksiniz.

4. Yaratıcılığınızı geliştirir.

Hangi dans ile ilgilenirseniz ilgilenin, her birinin belli koreografileri ve kombinleri vardır. Başlarda bu koreografilere uyarak dans etmeniz gerekir. Fakat zaman geçtikçe adımlarınızı ritme doğru bırakarak kendi yaratıcılığınızı kullanacak potansiyele gelirsiniz.

5. Kendinize olan güveniniz artar.

Herkes sizi seyrederken adım atamadığınız günler geride kalacak. Ruhunuzu müziğin ritmine bıraktığınızda, sadece kendiniz olmayı seveceksiniz.

Önceki İçerikSonbahar-Kış Sezonunun 21 Trendi
Sonraki İçerikBebek Yapmaya Hazır Olduğunuzun 16 İşareti Nedir?
Marmara Üniversitesi Gazetecilik mezunu Şirvan Önce. Kelimeler benim çocuklarım… Beslediğim yazılı dünyamda döner dururum. Anlatamadıklarımı yazdığım minik dünyama hoş geldin!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz