Diş Beyazlatma Yöntemleri

Her insanın takıntıları olur ya hani, işte diş beyazlatma da bazı insanlar için takıntıdır. Dişlerinin her daim beyaz görünmesi için denemedikleri yöntem yoktur diyebiliriz. Haksız da sayılmazlar hani… Çünkü bazen, sadece dişlerin o muhteşem parıltısı bile tek başına kocaman bir gülümsemeye sebeptir. Halbuki dişlerinin görüntüsünden rahatsız olanlar gülerken ağzını kapatır, yüzünü çevirir ya da gülmemek için kendini zor tutar oysa, bunlara ne gerek var diş beyazlatmak öyle sanıldığı kadar zor bir olay değil ki. Sizler için araştırarak maddeler halinde sıraladığımız birkaç yöntem ile dişlerinizi her an beyazlatabilirsiniz.

  • Karbonat ile diş beyazlatma ; bu yöntem çok uzun yıllardır bilinir aslında. Bir miktar karbonat diş fırçasının üstüne macun misali sürülür ve dişler fırçalanmaya başlanır dakikalar içerisinde dişler bembeyaz… Ayrıca sadece diş beyazlatmakla kalmaz aynı zamanda ağız içerisindeki zararlı mikro organizmaları da imha ederek diş plakasını temizler.
  • Tuz ile diş beyazlatma ; bu yöntem karbonat kadar güçlü ve etkili olmayabilir, antibakteriyel özelliğinin bulunmasına rağmen bütün mikroorganizmaları da yok edemez ancak her gün üç defa tuzlu su ile gargara veya tuz ile dişler fırçalandığı takdirde diş eti iltihapları sonucunda apse oluşmasını engellemede sık kullanılan bir yöntemdir.
  • Gliserin ile diş beyazlatma ; halk arasında çok bilinen bir yöntem değildir. Ancak bir damlası bile diş beyazlatmada oldukça etkili olup, aynı zamanda yine bir damlası bile ağız içindeki tüm zararlı mikroorganizmaların anında yok edilmesine bire birdir. Ağız kokusunu da önemli ölçüde azaltır.
  • Sirke ; bir tutam tuz, bir tutam karbonat ve bir tatlı kaşığı sirkeyi karıştırıp diş fırçası yardımı ile dişler fırçalandığı takdirde dişleriniz saniyeler içinde bembeyaz olacak ve uzun süre de bu beyazlığı koruyacaktır.
  • Çilek ve Karbonat ; bu ikilinin yan yana gelince diş ve diş eti sağlığı için bu kadar etkili olacağını kim bilebilirdi ki? Çilek diş eti kanamalarını durdurur ve karbonat da diş beyazlatır ikisini bir arada kullanıldığınız takdirde de diş beyazlarken aynı zamanda diş eti kanamalarından da kurtulmuş olacaksınız.

Önceki makalePirinç mi? Bulgur mu?
Sonraki makaleCinsel Zevkin Kitabı Kamasutra
Dilara Özcan Kültür Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Hobileri arasında yoga, pilates, gezi ve moda yer alıyor. Fotoğraf tutkunu olan Dilara, iyi21.com içerik editörlüğü yapıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here