Saç rengi deyip geçmeyin, o kadar da kolay bir iş değildir çünkü. Asılında saç renkleri insanların karakteristik özelliklerini bile yansıtır. Örneğin; aşırı uçuk renkler kişinin de ne kadar marijinal, uçlarda yaşamayı seven bir karakter olduğunun bir göstergesi değil midir? yada kumral, açık kahve gibi tonlarda ki saç renkleri daha yumuşak bir mizaca sahip olanların tercihleri değil midir?

Bu yazımızda sizlere doğru saç rengini bulmaya yönelik olarak birkaç öneride bulunacağız.

Benim İçin Doğru Saç Rengi Hangisidir ?

Profesyonel bir kuaföre yada bir güzellik salonuna gittiğinizde sizi karşılayan ve muhtemelen de işinde uzman olan kişi “siz bana bırakın ben sizin için en doğru saç rengi neyse onu ayarlarım” cümlesini genelde kurar. Şu anda bu cümleyi okuyanların yüzündeki tebessümü görür gibiyiz. Zira, pek çok kadın bu durumla karşılaşmıştır : ) ancak, şimdi sizlere bu işin birkaç püf noktasını maddeler halinde sıralayacağız. Böylelikle işi kuaförünüze bırakmak yerine tercihlerinizi kendiniz yaparak daha sonra bir sürprizle karşılaşmak zorunda kalmazsınız.

  • Göz Renginizle uyumlu olması gerekir.

Örneğin; kahverengi gözleri olan birine en çok yakışan saç rengi yine kahverenginin tonlarıdır ( koyu kahve, açık kahve, çikolata kahve, sütlü kahve gibi..) çünkü bu şekilde kişinin gözleri de daha da belirgin olacak ve saçlarda aynı oranda kendini fark ettirerek daha çekici bir görünüm kazanmanızı sağlayacaktır. Bu arada, kahverengi saçlara ara ara bal renginde gölgeler de attırabilirsiniz. Çok hoş bir görüntü…

  • Saç kesimi ;

Bu da en az göz rengi kadar önemli bir ayrıntıdır.  Kısa düz saçlara daha çok koyu renkler yakışırken (siyah ve mavinin tonları gibi), uzun ve dalgalı saçlara ise daha açık tonlar yakışır(sarı, karamel ve kahverenginin tonları),

  • Ten rengi:

Saçı gösteren belki de en önemli etkendir. Doğru saç rengini bulmak istiyorsanız muhakkak teninizle uyuşacak bir renge karar verin. Örneğin sık sık bronzlaşan yada doğal bir esmerseniz sarı  ve tonlarını tercih etmemelisiniz. Kahverenginin tonları daha çok yakışacaktır. Bunun yanında açık tenli biriyseniz yine açık renkler sizi daha çekici kılabilir. Düşünsenize beyaz bir yüzünüz var ve sarı saçlar yada kızıl saçlar ne kadar da yakışır yüze. Bunun yanında yüz hatlarının belirginliği de önemli tabi. Özellikle elmacık kemikleri çıkık ve esmer kadınların ilk tercihi her zaman koyu saç renkleri olmalıdır.

 

Önceki makaleİlk Gece Sendorumu
Sonraki makaleDoğru Kaş Şekli Nasıl Yapılır ?
Dilara Özcan Kültür Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Hobileri arasında yoga, pilates, gezi ve moda yer alıyor. Fotoğraf tutkunu olan Dilara, iyi21.com içerik editörlüğü yapıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here