Dolunayın etkisi arasında en yaygını olarak insanlar üzerindeki etkisi insanlık tarihi boyunca araştırılmıştır. Yaşadığımız bu dünyada verdiği pek çok olağan üstü etkiyle Ay her zaman insanları şaşırtmıştır. Mavi ayın kadınlar üzerindeki etkilerini merak edenler diğer yazımıza da ulaşabilirler.

Dolunay Ne Zaman Olacak?

Dolunay ne zaman olacak sorusu 2023 yılında da sevgilisine romantik evlenme teklifi etmek isteyenler tarafından arattırmaktadır. Dolunayın Etkisi Dolunay 2023 yılında 6 Ocak, 5 Şubat, 7 Mart, 6 Nisan, 5 Mayıs, 4 Haziran, 3 Temmuz, 1 ve 31 Ağustos, 29 Eylül, 28 Ekim, 27 Kasım, 27 Aralık 2023 tarihlerinde meydana gelecektir.

Dolunayın kadınlar üzerindeki etkileri nelerdir?

Ay insanlara bir sürü farklı etki veriyor. Dolunayın etkisi arasında Fiziksel etkilerinden bahsedecek olursak; vücuttaki sıvı dengesini bozuyor, beyinin düzenli işleyişini etkiliyor ve kalp atışlarında düzensizliklere neden oluyor. Bu dönemde insanlarda dengesizlikler görmek gayet normaldir. Ayrıca sebep olduğu vücuttaki elektrik akımının iki katına çıkma etkisi de cabası. Bu etkiler özellikle kadınlarda daha fazla görülüyor.

Özel etkileri?

  • Kadınlar dolunay dönemlerinde daha duygusal olur. Duygusallık onlara hassaslık verir ve bu yüzden daha fazla ağlarlar.
  • Dünya genelinde doğum sayısı bu dönemlerde %20 oranında artış gösteriyor.
  • Dolunayla birlikte adet görme düzeni bozuluyor ve kanamalar meydana geliyor.
  • Östrojen oranında artışa neden oluyor ve bu sebeple cinsel istekler artıyor.
  • Dolunayla birlikte baş ağrıları artıyor ve kadınlar daha stresli bir hal alıyorlar.

Bu dönemde ani sinirlenmeler ve dengesiz hareketler yapma oranı daha fazladır.

 

Önceki İçerikTatlandırıcılar Sağlıklı Mı?
Sonraki İçerikKadınların Korkulu Rüyası: Erken Menopoz
Dilara Özcan Kültür Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Hobileri arasında yoga, pilates, gezi ve moda yer alıyor. Fotoğraf tutkunu olan Dilara, iyi21.com içerik editörlüğü yapıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz