Bronzlaşmak İçin Neler Yapmalıyız?

Tam da mevsimi yanıp kavrulmanın! 🙂 Yaz mevsimi teşrif etmiş bulunmakta… Hoş geldin yaz yazımızda yaz mevsimine dair özlenilen şeyler yazmıştık hatırlarsanız. Güneş bedenimizin üzerinde vahşi ve yakıcı cazibesi ile dolaşırken kavrulmamak elde mi? Madem ki yanacağız(!) bunu en güzel ve en sağlıklı şekilde nasıl yapabileceğinizi araştıralım dedik. En hızlı ve sağlıklı bir şekilde, doğal bronzlaşma için neler yapabileceğinizi sizin için yazdık…

Beyaz Tenliyseniz

Özellikle beyaz tene sahip olanların bronzlaşmaları, esmer tenlere göre biraz daha zor ve sıkıntılı olabilir. Kızarıp bozarmadan, güneşten korkmadan acısız bir şekilde bronzlaşmak için, en iyi bronzlaştırıcı şey kakao yağıdır. Kakao yağını kullanarak daha hızlı ve acısız bir şekilde teninizi koyulaştırabilirsiniz.

iyi21- En iyi bronzlaşma yöntemleri
iyi21- Tam da mevsimi yanıp kavrulmanın:)

Zaten Esmer misiniz?

Esmerlerin bronzlaşmaya ihtiyacı mı varmış diyenlere kulak asmayın. Bize kulak verin. Eğer beyaz tenli değilseniz, ‘esmerin 50 tonu’ndan bir ten renginiz varsa bebek yağını kullanarak çok daha hızlı bir şekilde esmerliğin kavruk ve kekremsi tadına ulaşabilirsiniz.

Ten rengine göre, doğal bronzlaşma ve en iyi bronzlaşma yöntemlerini söylediğimiz göre, diğer farklı bronzlaşma yöntemlerine geçebiliriz.

  1. Doğal bronzlaşmada ısrarcıysanız havuç yağı ve kayısı çekirdeği yağını karıştırıp vücudunuza sürebilirsiniz. Bu yöntem size turuncumsu bir bronzluk sunar.
  2. Güneşe çıktığınız ilk günlerde kullandığınız yüksek faktörlü bronzlaştırıcı kremin, ilerleyen günlerde faktörünü düşürürseniz daha hızlı bir şekilde kavruk bir tene sahip olabilirsiniz.
  3. Cilt renginizin altın bronzluğunda olmasını isterseniz, E vitamini içeren bornzlaştırıcı kremleri kullanın.
  4. Beta Karoten içeren takviye ilaçlar normalden daha hızlı ve sağlıklı bir şekilde bronzlaşmanızı sağlayacaktır.
  5. Havuz veya deniz kıyısına yakın yerlerde güneşlenin. Böylece suyun yansıtıcı etkisinden de yararlanabilirsiniz
iyi21- En iyi bronzlaşma yöntemleri
iyi21-Bronzlaşma uğruna sağlığınızdan ve güzelliğinizden ödün vermeyin.

Bronzlaşayım Derken!

Tüm bu bronzlaşma önerilerinin yanında dikkat etmeniz ve özen göstermeniz gereken bazı püf noktalar var tabii. Bronzlaşma uğruna sağlığınızdan ve güzelliğinizden ödün vermeyin.

  1. Yaz mevsiminin dik ve yoğun güneşinden korunun. Öğlen saatlerinde güneşe yakalanmamaya özen gösterin.
  2. Cildinizde lekeler ve kızarıklıklar oluşmaması için parfümlü bir cilt ile güneşe çıkmamanızı öneririz.
  3. Sudan veya denizden çıktığınızda su damlalarının lekelere dönüşmemesi için iyice kurulanın ve sıkça denize giriyorsanız, girip çıktıktan sonra mutlaka güneş kreminizi tekrar sürün.
  4. Bronzlaştırıcı kremi düzenli ve homojen bir şekilde sürmediğinizde lekeli bir cildiniz olabilir. Bu yüzden güneş kreminiz sürerken vücudunuzun her yerine iyice sürmelisiniz.

 

Önceki makaleRotamız: Amsterdam!
Sonraki makaleNasıl Cool Olunur?
Marmara Üniversitesi Gazetecilik mezunu Şirvan Önce. Kelimeler benim çocuklarım… Beslediğim yazılı dünyamda döner dururum. Anlatamadıklarımı yazdığım minik dünyama hoş geldin!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here