Sivri sineklerden ev yapımı tuzak sayesinde çok rahatlıkla kurtulabilirsiniz. Bu tuzağın içeriği tamamen doğaldır ve yapımı da zahmetsizdir.

Doğal sivri sinek tuzağı için gerekli malzemeler:

2.5 Litrelik Şişe

Bıçak

Siyah Kağıt

Bant

Ayrıca:

Toz Şeker (mümkünse esmer şeker)

Su

Kuru Maya

sivrisinek-tuzagi

Yapılış: 

Yaklaşık 200ml’lik suyu ısıtın. Daha sonra suyun içine yarım su bardağı kadar toz şeker ilave edip karıştırın.

Yaptığınız şerbetin ılımasını için bir süre dinlendirin. Suyun ılımasını beklerken, 2.5 litrelik şişenin ortasının biraz üst tarafından bıçakla yarıya kesin. Sonra şişenin kestiğiniz alt kısmına hazırladığınız şerbeti dökün. Ilık şerbeti şişenin alt kısmına döktükten sonra hazırladığınız şerbetin içine bir çay kaşığı kadar kuru mayayı ilave edin. Mayayı ekledikten sonra karıştırmayın.

Yarıya kestiğimiz şişenin, üst kısmını ters çevirerek şişenin alt kısmına sokun. Daha sonra yaptığınız bu düzeneğin etrafını siyah kağıt veya siyah bezle sarıp bantla yapıştırın.

Düzeneği siyah kağıtla sarmamızın nedeni; sivrisineklerin karanlık ortamları seviyor oluşudur.

Sivrisinek tuzağımız hazır. Bu tuzağı sivrisineklerin rahat ulaşabileceği yere koymanız, sivri sineklerden kurtulmak için yeterli. Ancak belirtmemizde fayda var. Bu tuzak içeriği gereği en fazla 2 hafta kadar kullanılabiliyor.

Önceki İçerikBitter Çikolatanın Bilinmeyen Faydaları
Sonraki İçerikMutsuzluğu Yenmek İçin Yemek Yiyin!
Dilara Özcan Kültür Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Hobileri arasında yoga, pilates, gezi ve moda yer alıyor. Fotoğraf tutkunu olan Dilara, iyi21.com içerik editörlüğü yapıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz