Günümüz dünyası insanı yeşilden uzaklaştıran bir dünya haline gelmiştir. Biz insanoğlu ise sürekli yeşille bir araya gelme arzusu halindeyiz. Bu tutku kimi insanın evini botanik bahçesine çevirmesine bile neden olmuştur.bitki odası

Peki evi bitkilerle doldurmak ne kadar doğrudur?

Bildiğimiz üzere bitkiler fotosentez yaparak hayatlarını sürdüren canlılardır. Fotosentez yaparak gündüzleri havadan karbondioksit alıp oksijen salan bitkiler, geceleri güneşten enerji alamadıkları için kendi kendilerine solunumu gerçekleştirirler. Yani havadan insanın olmazsa olmazı olan oksijeni alır karbon dioksidi verirler. Bu nedenle bitkilerle geceleri de aynı ortamda bulunmak, ‘evde bitki yetiştirilmez’ söylemini doğurmuştur.

yeşil oda

Aşırıya kaçılmadığı sürece evde bitki yetiştirmek çok büyük bir sorun teşkil etmez. Uyumadığınız bir odada bakabildiğiniz kadar bitki yetiştirebilirsiniz. Bakımında zorlandığınız bitkileri kullanmamanızı tavsiye ederiz. Sonuçta onun da sizin gibi bir canlı olduğunu unutmayınız.

Önceki makaleİyi uyu güne zinde başla!
Sonraki makaleDeja Vu İle İlgili Bilinmeyenler
Dilara Özcan Kültür Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Hobileri arasında yoga, pilates, gezi ve moda yer alıyor. Fotoğraf tutkunu olan Dilara, iyi21.com içerik editörlüğü yapıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here