Soğuk ve kasvetli kış günlerinde minikler evde kapalı kalmaktan hoşlanmayacaklardır. Anne-baba olarak onları eğlendirmeniz için pek çok girişimde bulunacaklardır. Biz de bunları düşünerek hem onların eğlenmesi hem de sizin ruh sağlığınızı korumanız için birbirinden eğlenceli ve yaratıcı 5 aktivite derledik.

Gününüze neşe katacak olan bu aktiviteler, minik yaramazları eğlendirirken, aranızdaki iletişimi de geliştirecektir.

1. Evde film festivali düzenleyin.

‘Haydi çocuklar toplanın film şenliği yapacağız!’ olabilir ilk cümleniz… Onların da sevebileceği, patlamış mısır eşiğinde seyredebileceğiniz bir film seçin.  Gerisi seçtiğiniz filme kalmış artık.

2. Evde kamp yapın.

Ev içinde ev, onlara ilgi çekici gelecektir. Çadır gibi profesyonel gereçlere ihtiyacınız da yok üstelik. Evdeki minderlerinizden faydalanarak da onlara küçük bir dünya kurabilirsiniz.

3. Birlikte bulmaca çözün.

Sadece çocuklarınız için değil, sizin için de keyifli bir aktivite olacak kelimelerin dünyasında gezinmek. Zeka ve kelime haznelerini geliştirirken, soğuk kış günlerini sıcak yuvanızda değerlendirebilirsiniz…

4. Masa oyunları oynayın.

İlgili yaş grupları için olan masa oyunları hem sizin hem de çocukların hayal dünyasını geliştirecektir.

5. Beraber yemek yapın.

Dışarıda hava yağmurlu ve dışarı çıkmanız için hiçbir sebep yok. Karınları mı acıktı sanki? Güzel bir öğlen yemeğini hak ettiniz artık. Hemen bir iş paylaşımı yaparak onlara minik görevler verin. Bırakın mutfak dağılsın. Temizlikte de sizi yalnız bırakmayacaklardır.

6. Müzik ve dans!

Eh yemekler yendi, ortalık toparlandı… O zaman dans! Açın playlist’i, tutun ellerinden hem söyleyin hem dans edin. Bu aktivite ile onların kendilerine olan özgüvenini de olumlu yönde etkilemiş olursunuz.

 

 

 

 

Önceki makaleNeden Uzun İlişkileri Bitirmekten Korkarız?
Sonraki makaleYüz Temizleme Esnasında Yapılan 5 Temel Hata
Marmara Üniversitesi Gazetecilik mezunu Şirvan Önce. Kelimeler benim çocuklarım… Beslediğim yazılı dünyamda döner dururum. Anlatamadıklarımı yazdığım minik dünyama hoş geldin!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here