Daha önce sayfamızda paylaştığımız “göbek inceltmenin yolları” yazımızı okumayanlar için yeniden göbek eritmenin yollarına dair bir paylaşımda bulunmak istedik.

Hepimiz biliyoruz ki göbek bir insanın vücudunda görmek istediği en son şey bile değil 🙂 en küçük bir göbek belirtisinde özellikle de görüntüsüne önem veren kadınlar hemen bir çaresini arayıp kimi diyet programlarını araştırır kimi egzersizler yaparak göbeği olduğu yerde imha etmeye çalışırlar. Hatta bazen bu telaşları kendi kendileriyle bile kavga etmeye kadar gidebilirJ beyler dikkat…

Göbek eritmek zannedildiği kadar ürkütücü bir durum değildir oysa, düzenli olarak günlük programlarında dikkat etmeniz gereken birkaç püf noktası ile bu sorunu ortadan kaldırır hatta alışkanlık haline getirildiği takdirde de ömür boyu vücudunuzda göbek sorunu ile karşılaşmak zorunda kalmayabilirsiniz.

Vücutta göbek oluşumunun en büyük etkeni yağlardır. Dolayısıyla vücuttaki yağ oranı doğru dengelendiği takdirde göbek sorunu da ortadan kalkacaktır. Bunun içinde yapılması gereken şey hepimizin malumu üzere, elbette ki yağlı gıdalardan uzak durmak veya vücudun gereksinimi kadar karşılamaktır.

Bol su tüketimi şart. Gerekli su tüketmek vücuttaki tüm organların fonksiyonlarının düzenli ve sağlıklı bir şekilde çalışmasını sağlar, yağ oranını dengeler, metabolizmayı hızlandırır vs.. su hayattır, faydaları saymakla bitmez… karın bölgesindeki yağlardan kurtulmak için de günde en az 3 – 4 litre su içmek gerekmektedir.

Karbonhidratlar ve yağlı gıdaları aynı anda tüketmemeye özen gösterilmelidir. Zira ikisi de kilo artışına neden olur ve göbekteki yağları eritmek bir yana dursun tam aksine daha fazla kilo artışına neden olabilmektedir.

Ve tabii ki spor… her gün düzenli olarak spor yapmak, hatta bunu alışkanlık haline getirmek ömür boyu göbek yağlanmasını engellemeye önemli orada katkı sağlamaktadır. Bunun için en etkili egzersiz hareketi de mekik çekmektir. Mekik çekerek karın bölgesindeki yağlardan kurtulabilir göbeğinizi eritebilirsiniz.

Vücudunuzu ideal görünümüne kavuşturmak çoğu zaman sizin elinizdedir. Disiplinli ve sabırlı bir şekilde adımlar attığınız takdirde istediğiniz sonucu elde edebilirsiniz.

Sağlıklı ve huzurlu günler dileriz. www.İyi21.com

Önceki makaleDemir Açısından Zengin Besin Önerileri
Sonraki makaleCevizin Yararları
Dilara Özcan Kültür Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Hobileri arasında yoga, pilates, gezi ve moda yer alıyor. Fotoğraf tutkunu olan Dilara, iyi21.com içerik editörlüğü yapıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here