Göbek İncelten Besinler

Vücuttaki göbek oluşumunun en büyük nedeni karın bölgesindeki fazla yağlar olduğunu daha önceki yazılarımızda da anlatmıştık. Daha çok kadınların kendilerinde görmekten hiç de haz etmediği göbeklerini bir an önce eritip daha ince ve zarif bir görünüm kazanabilmek için diyet ve spor programları uyguladıklarına da sık sık şahit oluruz. Aslında bu kadar da çaba gerektiren bir durum değildir. Amerika’da bir takım bilim adamlarınca yapılan araştırmalar şunu gösteriyor ki; göbek yakmada etkili birkaç besin maddesinin bulunduğu ve sadece günlük tüketimlerine gereken önem verildiği takdirde tek başına bunların bile göbek inceltmede etkili olduğu gözlemlenmiştir.

Peki nedir bu besin maddeleri?

  • Soğuk Patates; soğukken daha fazla lif içeren patates göbek yağlarını eritmede en etkili çözüm diyebiliriz. Açlık hissini bastırmakla beraber içerdiği lif, nişasta ve vitaminler sayesinde de yağ yakımını iki kat daha arttırmaktadır.
  • Elma Sirkesi; sadece karın bölgesinde değil tüm vücuttaki yağ depolanmasını önemli oranda azalttığından dolayı mutlaka salatalarda yada balıklarda kullanılmasını tavsiye ediyoruz.
  • Armut; bu meyve önemli bir antioksidan kaynağı olmakla beraber aynı zamanda tıpkı patates gibi lif açısından oldukça zengin ve açlık hissini bastırmaktadır. Bu da yağ depolanmasını azaltır.
  • Ay Çekirdeği; evet yanlış okumadınız. Bilindiğinin aksine kilo aldırmaz tam tersine vücuttaki yağ birimini azaltır. Hatta ay çekirdeğini alışkanlık haline getirip her türlü yemeğe katanlar bile bulunmaktadır.
  • Muz; küçük büyük bir çok kişinin vazgeçemediği meyvelerdendir. Kullanım alanları da oldukça fazla olan muz içerdiği potasyum sayesinde metabolizmayı inanılmaz derecede hızlandırır ve bu sayede de yağ yakımına yardımcı olmaktadır.
  • Çilek; antioksidan özelliği bulunan çilek, kalp dostu, kan yolu ile vücuda daha fazla oksijen ulaşmasını sağlayan ve kasları güçlendirmesinin yanında aynı zamanda vücuttaki özellikle de göbekte ki yağları eritmede bire birdir. Mutlaka tüketilmesi tavsiye edilir.

Sevgili kullanıcılar, yukarıda maddeler halinde sıraladığımız besinler göbek inceltmeye önemli oranda yardımcı olmaktadır. Günlük tüketimlerinize dikkat ettiğiniz takdirde başka bir şey yapmasanız da göbeğinizdeki yağlardan kolayca kurtulabilirsiniz.

Önceki makaleAçık Hava Egzersizleri
Sonraki makaleDiyet Kuralları
Dilara Özcan Kültür Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Hobileri arasında yoga, pilates, gezi ve moda yer alıyor. Fotoğraf tutkunu olan Dilara, iyi21.com içerik editörlüğü yapıyor.