Sağlık Yaşam

Göğüs Estetiği Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Göğüs Estetiği Hakkında Bilinmesi Gerekenler !

Birçok kadın maddi imkanları olanak verse muhtemelen göğüs estetiği yaptırırdı : ) Çünkü göğüs estetiği silikon denen oldukça pahalı bir malzeme dahilinde gerçekleştirilen bir operasyondur. Ancak bazen de sadece estetik amaçlı değil de sağlık sorunları nedeniyle de göğüs estetiği yaptırılabilir. Örneğin kanserli hücre taşıyan bir göğüs ameliyatı sonrasında da mecburi olarak göğüs estetiği yapılmaktadır.

Göğüs Estetiği Ameliyatı Nasıl Gerçekleşir !

Bu ameliyat genel anestezi yöntemiyle yaklaşık olarak 1 – 2 saat sürmektedir. Göğüs estetiğinde içi sıvıyla dolu silikon protezler göğüs içine yerleştirilir. Genelde meme uçları kullanılmakla beraber meme altından da uygulanmaktadır. Bu protezler meme başının altına ya da meme kaslarının alt bölgesinde bulundurulur.

En Çok Tercih Edilen Silikonlar !

Aslında daha estetik ve daha büyük görünümlü göğüs isteyenler kas altına yerleştirilen silikonları tercih etmektedirler. Ancak, bunlarda kol hareketlerinden dolayı göğüslerin de hareket etmesine izin vermeyebilir. Bunlardan başka, damla şeklindeki silikon protezlerdir. Çünkü göğüs aslında sanıldığının aksine yuvarlak değildir. Uçlara doğru bir sivrilme söz konusu olduğu için damla şeklinde silikon protezler geliştirilmiştir. Ve son zamanlar da talep bir hayli artmıştır bu silikonlara.

Göğüs Estetiği Ameliyatı Sonrası !

Göğüs estetiği sonrasında göğüslerin hareket etmemesi için elastik bandajlar yardımı ile bağlanarak gazlı bezlerle pansuman yapılır. birkaç gün sonrasında da meme altında su birikimini engellemek için konulan bir takım borular çıkarılır. Bu işlem oldukça ağrılı olduğu için hastaya çok güçlü ağrı kesiciler verilmektedir. Ve hasta iki gün sonra hastaneden taburcu olabilir.

Ameliyat sonrasında hasta her ne kadar iki gün içinde ayağa kalksa da, ağır işler ve spor yapmaktan kaçınmalı aksi takdirde silikonların patlaması söz konusudur. Bu da ne yazık ki, göğüs estetiği ameliyatından bile daha ağrılıdır ve bazen tedavi edilmesi çok uzun sürebilmektedir. En az 6 ay boyunca göğüslere hassas davranılmalıdır ve olası bir şişme, kanama yada aşırı ağrı durumunda hemen doktora başvurulmalıdır.

Bir Yorum Bırak