Hafızayı Güçlendiren 4 Mücizevi Çay

Yaş, günlük stres ve uykusuzluk gibi birçok etmen hafızamıza uzun dönemde negatif etkide bulunuyor. Özellikle günümüzde pek çok kişide bulunan bu sorunu, hayatınızda yapacağınız ufak değişikliklerle aşabilirsiniz.
Bu yazımızda sizlere hafızayı güçlendiren çay türlerinden bahsedeceğiz.

İşte onlar!

1. Yeşil Çay

Yeşil çay tüketiminin faydaları saymakla bitmiyor. Özellikle yeşil çayın, düzenli tüketiminde hafızayı güçlendirici etkisi olduğu uzmanlarca söylenmektedir. Ayrıca sağlığımız açısından hiçbir sorun teşkil etmeden, rahatça içebileceğiniz yeşil çayın faydaları saymakla bitmez. Uzmanlar yeşil çayın alzheimer ve parkinson gibi beyin hastalıklarına faydalı olduğunu da belirtiyor. İmkanınız varsa her gün mutlaka 1-2 bardak yeşil çay tüketin.

2. Ada Çayı

Ada çayı özellikle antioksidan etkisiyle bilinir. Ayrıca rahatlatıcı ve sakinleştirici etkisiyle de çok sağlıklı bir içecektir. Ada çayı, alzheimer’a karşı gösterdiği etkilerden dolayı uzmanlar tarafından tavsiye edilir. Çünkü ada çayının da hafızayı güçlendirici etkisi vardır.

3. Biberiye Çayı

Biberiye özellikle kokusuyla yemeklerde kullanılan bir bitkidir. İçindeki faydalı yağlar sayesinde uzmanlarca önerilen biberiye, yeşil çay olarak da tüketilir. Yeşil çay halinde sağladığı faydaların hepsini aynı şekilde alabilirsiniz. Biberiyenin hafızayı güçlendirici etkisi çok fazladır.

4. Fesleğen Çayı

Fesleğen kendine özgü kokusu ve tadıyla, hem yemeklerde hem çay olarak kullanılır. Fesleğen çok etkili bir antioksidandır. Vücudunuzu arındırır. Fesleğen çayının rahatlatıcı ve uykuyu düzenleyici etkisi de vardır. Ayrıca fesleğen hafızaya sağladığı pozitif etkilerle, hafızayı güçlendirmek adına oldukça etkili bir bitkidir.

Önceki makaleTürk Kahvesinin Mucizevi Faydaları
Sonraki makaleHyaluronic Asid’in Cilde Faydaları Nelerdir?
Dilara Özcan Kültür Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Hobileri arasında yoga, pilates, gezi ve moda yer alıyor. Fotoğraf tutkunu olan Dilara, iyi21.com içerik editörlüğü yapıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here