Her zaman yanınızda olacak birinin varlığını hissetmek güzel elbet, ancak bazen bazı şeyleri yalnız olarak deneyimlemek daha keyifli ve öğretici olabiliyor.

Yalnız olmanın kendisi her daim bir parça cesarete ihtiyaç duyar. Fakat tek başına hareket etmek aynı zamanda daha çok özgürlük alanı demektir. Kendinizle kaldığınızda, kendi kararlarınızı aldığınızda kim olduğunuzu daha iyi anlarsınız. Kendinizi daha iyi anladığınızda ise partnerinizle ya da arkadaşlarınızla çok daha etkili bir iletişim yakalarsınız.

İşte her yetişkin kadının kendini bulması için yalnız denemesi gereken 8 şey:

1. Seyahate gidin.

Tamamen kendi dünyanıza odaklanabileceğiniz, başka herhangi birinin programına uymak zorunda olmadığınız seyahatlere çıkın. Tamamen kendiniz olma duygusuyla yeni insanlarla tanışmak, zevkli sohbetler etmek, yeni yerler keşfetmek ruhunuzu besleyecek.

2. Akşam yemeğine çıkın.

Birçok insan tek başına restorana gidip yemek yemekten korkar. Kendinizi akşam yemeğine çıkarın. Yanınızda bir dergi götürün. Çevrenizdeki insanları seyredin. Kimseyle sohbet etmek zorunda değilsiniz, keyfin çıkarın.

3. Meditasyon yapın.

Herkes kendine ilgi göstermeyi hak eder. Meditasyon size yalnız başına zaman geçirme imkanı sunmakla birlikte, sizi stresten uzaklaştıracak ve kendinizle irtibat kurmanızı sağlayacak.

4. Büyük kararlar verin.

Hayatınızda majör kararlar verirken yalnız kalmaya ihtiyaç duyabilirsiniz. Geleceğinizle, ilişki hayatınızla ya da kariyerinizle ilgili önemli bir karar vermek üzereyken yalnız zaman geçirmek ne istediğinizi daha iyi duymanıza yardımcı olacak.

5. Pazarlık edin.

Herhangi bir eşya alırken ya da iş yerinizde zam isterken hakkınızı arayın. Bilgi toplayın, araştırın, karşılaştırın ve hepsini tek başınıza başkasının görüşüne veya onayına ihtiyaç duymadan yapın.

6. Yeni bir hobi deneyin.

Bir ilişkinin ortasında ya da iş sürecine kendini kaptırmışken ne ile uğraşmaktan keyif aldığınızı unutmuş olabilirsiniz. Yeni aktivitelere ve ilgi alanlarına zaman ayırın.

7. Yalnız Yaşayın.

Bu ev arkadaşınızı veya partnerinizi kovun ve yalnız yaşamaya başlayın demek değildir. Yatağınızda veya odanızda yalnız başına zaman geçirmek, biraz soyutlanmak iç sesinizi dinlemeyi ve kendinize arkadaşlık etmeyi öğretecek.

8. Geleceğinize yatırım yapın.

Kazandığınız parayı kendi planınıza göre yönetin. Sigorta yaptırın veya yatırım yapın. İleride yapmak isteyeceğiniz şeyleri düşünün. Size ait finansal geleceğinizi planlayarak kendinizi sağlama alın.

Önceki İçerikKarbon Ayak İzimizi Kaybedelim
Sonraki İçerikÇocuklarda Uyku Düzeni Sağlamak İçin 8 Öneri
Dilara Özcan Kültür Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Hobileri arasında yoga, pilates, gezi ve moda yer alıyor. Fotoğraf tutkunu olan Dilara, iyi21.com içerik editörlüğü yapıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz