Sağlık Yaşam

Hormonal Yaşlanma Nedir, Nasıl Önlenir?

Hormonal Yaşlanma Nedir, Nasıl Önlenir?

21 günlük kürle cildinizde hormonal yaşlanmayı önleyin.

Hormonların vücuttaki pek çok aktiviteye fizyolojik etkisi vardır. Gelişme, büyüme, üreme gibi metabolik süreçlerde etkindirler. Vücudunuzdaki salgı bezlerinden salgılanarak taşındıkları hücrelerin görevlerini yerine getirmesini sağlarlar. Melatonin (uyku hormonu), DHEA (yaşlanmayı önleyen hormon), östrojen, testosteron, serotonin ve kortizol olmak üzere vücudunuzdaki hayati aktiviteleri düzenleyen hormonlar salgılanmaktadır. Gün geçtikçe ve özellikle 20’li yaşlardan itibaren hormonal salgılanmada azalma görülmeye başlanır. Buna bağlı olarak hormonal dengesizlikler kimi sağlık problemlerine sebep olabilir.

Hormonal yaşlanma, tam da bu etkenlerle alakalı bir durumdur. Kadınlarda menopozdan sonra görülmeye başlanan hormonal yaşlanma, uyku, hafıza ya da duygu durumları üzerinde dengesizlikler yaratırken ciltte de sarkma, incelme ve kırışıklık görünümüne sebep olur. Cildinizdeki gerginliği ve esnekliği düzenleyen kolajen proteininde, menopoz sonrası hormonal yaşlanmaya bağlı olarak azalma görülür.

Peki, cildinizin sıkılığına ve gerginliğine geri kavuşması için nasıl bir takviye yapabilirsiniz? Cildinizin daha sağlıklı görünmesini sağlayan, ciltteki sarkmaları toparlayan, hormonal yaşlanma etkisini azaltıp cildi onaran bir gençlik bakımı size bu konuda yardımcı olabilir.

Institut Esthederm dermakozmetik markasının Türkiye ürünlerinden Youth Concentrate 21 Days ile cildinize 21 günlük bakım kürü uygulayabilirsiniz. İçeriğindeki fitohormonal desteği, cildinizdeki hormonal eksikliği giderir. Zayıflayan cildinizi güçlendirir ve sıkılaştırır. Cildinizdeki ifade çizgilerini rahatlatarak azaltır ve cildi pürüzsüzleştirir.

Bir Yorum Bırak