İştahı Kesen Yiyecekler

Yeni yemek yemiş olsanız bile kendinizi aç mı hissediyorsunuz? Sizi böyle alalım.

Günümüzde insanların en büyük problemlerinden bir tanesi de kontrolsüzce yemek yemeleridir. Bu durumun suçlusu aslında açlık hissidir.

İştah kesici yiyecekler sayesinde bu sorunu aşabilirsiniz.

İşte iştah kesici yiyecekler

Su

Kendinizi aç hissettiğinizde veya bitmek bilmeyen tatlı kriziniz tuttuğunda bir bardak su içerek iştahınızı yatıştırabilirsiniz.

Yeşil Çay

Yeşil çayın faydaları saymakla bitmez. Düzenli olarak yeşil çay tüketen kişilerin sindirim sistemleri normale göre daha hızlı çalışır. Ayrıca yeşil çayın açlık hissini de azalttığı bilinmektedir.

Elma Sirkesi

Elma sirkesi tam bir iştah kesicidir. Özellikle salatalarınıza elma sirkesi atarak, aşırı yeme isteğini bastırabilirsiniz.

Badem

Vücutta belirli vitamin ve minerallerin az olması durumunda, ne kadar yerseniz de yiyin, açlık hissine sebebiyet vermektedir. Burada yüksek lif ve vitamin oranına sahip badem yardımımıza koşuyor.

Elma

Kendinizi yemek yeme krizi içerisinde bulursanız hemen elma yiyin. Elma hem tok tutar, hem de kalorisi azdır. Ayrıca içerisindeki pektinin sayesinde kan şekeri düzenlenmesinde de önemli bir rol oynar.

Acı Biber

Acı biber özellikle diyetteki kişiler için önerilmektedir. Çünkü acı biber hem yağ yaktırır hem de iştahı azaltır.

Önceki makaleMikrodalgaya Asla Konulmaması Gereken Şeyler
Sonraki makaleMayo ve Bikini Meselesi
Dilara Özcan Kültür Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Hobileri arasında yoga, pilates, gezi ve moda yer alıyor. Fotoğraf tutkunu olan Dilara, iyi21.com içerik editörlüğü yapıyor.

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here