İşte Genç Kalmanın Ve Güzelliğin Sırrı!

Genç kalmanın sırrı insanlık tarihinden beri araştırılmaktadır. Bulunan basit yöntemler, yaşlanma üzerinde çok ciddi etkilere neden oluyor.

Yaşlanma hiçbirimizin istemediği bir durumdur. Yapılan araştırmalara göre Akdeniz insanlarının yaşlanmaya karşı daha dirençli oldukları bulunmuştur. Bu konuda yapılan araştırılmalar derinleştirildiğin, sebebi beslenme şekline bağlanmıştır.

61 yaşında mankenlik yapan Yazemeenah Rossi güzelliğinin sırrının zeytin olduğunu söylemektedir. Özellikle zeytin yağı.

Rossi, mutlaka saçına ve cildine düzenli olarak zeytin yağı sürmektedir. Genç ve güzel kalmanın sırrını buna bağlıyor.

Düzenli olarak cilt bakım ürünleri kullanmanın cilt onarımını tembelleştirdiği söylenmektedir. Yani siz bakım ürünü kullandıkça cilt kendi onarım hızını düşürüyor. Cildi doğal yollarla onarmaya teşvik etmek için zeytin yağı kullanmanın çok doğru bir yöntem olduğu bulunmuştur. Zeytin yağı sayesinde cilt bakımını ve onarımını kendi sağlamaktadır.

Ayrıca yemeklerde de mutlaka zeytin yağı kullanımı çok önemli. Çünkü zeytin yağı antioksidan kaynağı olmakla beraber, tam bir besin deposudur.

Önceki makaleZeka İçin Olmazsa Olmaz Besinler
Sonraki makaleAdet Gecikmesinin Nedenleri
Dilara Özcan Kültür Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Hobileri arasında yoga, pilates, gezi ve moda yer alıyor. Fotoğraf tutkunu olan Dilara, iyi21.com içerik editörlüğü yapıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here