Home Güzellik İyonlu Saç Kurutma Makinesi Nedir? İyon Ne İşe Yarar?

İyonlu Saç Kurutma Makinesi Nedir? İyon Ne İşe Yarar?

9
1559

İyonlu Saç Kurutma Makinesi Nedir? İyon Ne İşe Yarar?

Saç kurutma makineleri alırken dikkat etmemiz gereken özelliklerden birisi de iyon özelliğidir. Gözler, gözler güzelliğin aynasıdır. Saç ise, tacıdır denilebilir. Ancak saç kurutma makinesinin yoğun ve yanlış kullanımı nedeniyle saçlar yıpranır ve dökülme sorunları yaşanabilir. Saç bakımına dikkat etmeyen kişilerde saç kurutma makinesinin zararından dolayı yaşanan dökülmeler daha sık ve yoğundur. Her saç makinesi zararlıdır. Ancak iyon saç kurutma makinelerinin standart makinelere göre daha faydalı olduğunu ifade edebiliriz.

İyonlu Saç Kurutma Makinesi
İyonlu Saç Kurutma Makinesi

Peki nedir bu iyon özelliği?

İyon özellikli saç kurutma makineleri, saçları daha parlak ve canlı gösterir. Ayrıca düz ve pürüzsüz saçlar için iyon özelliği şarttır.

Elektriklenmeyi önleyici, iyon özellikle saç kurutma makineleri normallerine göre daha pahalı olabilmektedir. Ancak sağlıklı saçlar için olmazsa olmazdır. İyonlu saç kurutma makinesi son dönemde en çok satın alınan saç kurutma makineleri arasında yer almaktadır.

İyonlu saç kurutma makinesi özelliklerine göre fiyat seçeneklerine göre ayrışıyor. Özellikle filtre ve motor gücü arttıkça fiyatıda artan bir ürün grubuna sahip. İyonlu saç kurutma makinesini eticaret sitelerinde rahat bir şekilde bulabileceğiniz gibi yine piyasada yer alan beyaz eşya mağazalarında da bulabilirsiniz.

İyonlu Saç Kurutma Makinesi Nedir?

İyon özelliği basit bir anlatım ile, saç kurutma makinesinin ağız kısmından çıkan havada oluşan statik elektriği nötrleştiriyor. Yani saç kurutma makinesinin üflediği havada oluşan statik elektriği sıfırlıyor. Saça üflenen havada elektrik yükü olmaması, saçlar için çok iyidir. Çünkü elektrik saçı yıpratır ve bakımsız gösterir.

Neden iyonlu saç kurutma makinesi?

Standart bir saç kurutma makinesini kullandığınız zaman yoğun bir elektromanyetik dalga saçlara nüfuz edebilir. Bu manyetik dalgaların beyine de zarar verdiğini not etmemiz gerekiyor. Sıcak rüzgarla gelen elektromanyetik dalga saç köklerini tahrip eder ve saçlarda incelme veya zayıflama meydana gelir. Önlem alınmadığı takdirde ise, dökülmeler başlar. İyon özelliklere sahip saç kurutma makinesi, makineden çıkan rüzgardaki elektriği nötr hale getirir.

Nötr hale getirilen rüzgarla yapılan kurutmanın saça faydası vardır. Saçların güçlenmesine ve daha sağlıklı bir görünüme sahip olmasına yardımcı olur. Saçlar bakımlı gözükür, daha rahat taranabilir ve kurutma işlemi daha kısa sürede tamamlanabilir.  Ancak yine birtakım zararları vardır. Aşırı sıcak rüzgar nedeniyle saçın pH değeri bozulabilir. Saçın aşırı yağlı görünmesine sebebiyet verebilir. Bu semptomların herkes için geçerli olmayacağını ifade edebiliriz. Saçınıza bakmanız ve birtakım kürlerle desteklemeniz halinde iyonlu saç kurutma makinesinin saça zarar verme ihtimali çok azdır.

İyonlu saç kurutma makinesi fiyatı ne kadar?

Standart bir saç kurutma makinesine göre fiyatı daha fazladır. Bu makineyi almadan önce biraz araştırma yapmanızın faydası var. Öncelikle, iyon özelliği açılır kapanır modelleri tercih edebilirsiniz. Bunun nedeni, iyon özelliğinin saçınızı yağlı gösterme ihtimalidir. Bazı zamanlarda iyon özelliğini kapatarak, denge yakalayabilirsiniz. Isı ayarı olan ve soğuk üfleme özelliklerine sahip saç kurutma makineleri daha işlevsel bir kullanım imkanı sunabilir.

Her markanın iyon özellikli saç kurutma makinesinden memnun kalmayabilirsiniz. Bu nedenle, bilindik ve kaliteli markaların ürünlerini tercih etmelisiniz. Kampanyaları takip ederek uygun fiyata iyon özellikli saç kurutma makinesi almanız mümkündür.

İYON TEKNOLOJİSİ VE SAÇ KURUTMA MAKİNELERİNDE KULLANIMI
İyonlu Saç Kurutma Makinesi

9 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here