Kalıcı Bronzluk Önerileri

Yaz kış daha bronz bir tene sahip olmak isteyenler özellikle de genç kızlar kendilerince bir takım yöntemler uygulamaktadır. Kimileri yazım deniz kenarlarında saatelerce güneş ışınlarından faydalanırken kimileri de solaryum merkezlerini tercih etmektedir. Ancak deniz kenarlarında her mevsim güneşlenmek mümkün olmadığından ve solaryumun da uzun süreli kullanımlarında vücuda olan zararlıda bilindiğinde bu da insanları farklı arayışlara itmiş bulunmakta. Biz bunları sizin için araştırdık ve kalıcı bronzlaşmaya dair kalıcı önerileri ayağınıza getirdik.

 

Daha güzel ve sağlıklı bronzlaşmak için bir takım bitkisile yağları tercih etmeyi denediniz mi? Piyasada kalıcı bronzlaşmayı sağlayan pek çok bitkisel yağlar mevcut. Bunları sıralayacak olursak; ceviz yağı, kayısı yağı, kakao yağıdır. Hatta bunlardan bir karışım elde ederseniz güneş çıkmadan 15 – 20 dakika önce sürerseniz kendinizde ki değişikliği hemen fark edebilirsiniz. Bunlardan başka yine havuç yağı, badem ve fındık yağını da karıştırarak tüm vücudunuza sürdükten sonra güneşlenebilirsiniz. Bunlarda hem daha sağlıklı hem de kalıcı bronzlaşmada oldukça etkilidirler. Bu sayede daha uzun vadeli bir bronz tene kavuşarak aynı zamanda güneşin zararlı ışınlarını da önemli ölçüde azaltmış olacaksınız.

 

Yaz sıcakları kendini tam olarak hissettirmeden bir iki ay öncesinden A vitamini içerikli sebze ve meyveleri tüketiniz. Bunlar güneşin ultraviole ışınlarına maruz kalmamanızı sağlayarak daha kalıcı bir bronz dene sahip olmanıza yardımcı olacaktır. Özellikle de havuç, kabak, biber, kavun, brokoli, kayısı, maydonoz, lahana gibi gıdaları tüketmeye özen gösteriniz.

 

Aşırı beyaz tenli arkadaşlara önerimiz; güneş ışınlarının zararlarına diğer insanlara oranla daha fazla maruz kalacağınızdan dolayı yaz aylarının kavurucu sıcakları başlamadan bir an önce bir cilt uzmanına başvurarak cilt tipinize göre koruyucu güneş kremleri edininiz. Aksi takdirde bronzlaşıp güzelleşeyim derken farklı cilt hastalıklarıyla karşılaşabilirsiniz. Güneş ışınları suda daha fazla cildinize temas edeceğinden denize girmeden önce muhakkak yüksek faktörlü güneş kreminizi sürün. Bu şekilde güneşin altında uzun süre durarak sağlıklı ve daha uzun süreli bir bronz ten elde edebilirsiniz.

Tüm güzellikler sizinle olsun…

Önceki İçerikOfiste Beslenmenin Püf Noktaları
Sonraki İçerikKolesterol Diyeti Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Dilara Özcan Kültür Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Hobileri arasında yoga, pilates, gezi ve moda yer alıyor. Fotoğraf tutkunu olan Dilara, iyi21.com içerik editörlüğü yapıyor.