Hayatınıza Yer Açın

Yağmur ve birazcık da soğuklar yüzünü tekrar göstermiş olsa da ilkbaharın son ayındayız artık. Caddelere çıkıp da rengarenk vitrinlere gözlerin kaymaması imkansızlaştı iyice… Yaz sıcakları etkisini gösterirken alışveriş canavarı olan biz kadınlar tabii ki kendimizi tutamayıp gardıroplarımızı doldurmak için yarışacağız. Ama tüm bu alışveriş çılgınlığından önce kullanışlı ve konforlu kapsül gardırop trendini size tanıtmak istedik.

Kapsül Gardırop?

Alışveriş tüketim çılgınlığı arttıkça hiçbir yere sığamaz olduk. Şu elbisenin altına bu ayakkabı asla giyilmez modu fena halde bizleri etkilediği için her gün farklı kombinler giymek istiyoruz. Her sezon başında ve sonundaki indirimleri asla kaçırmıyoruz. Tüm bunlar dopdolu ve tıkış tıkış bir gardırop ve demek oluyor. Kapsül gardırop ile parçalarınızı minimuma indirerek maksimum şıklık elde edebilirsiniz. Hatta şöyle söyleyebiliriz, 30-40 parça ile bütün bir sezonu geçirmek mümkün.

iyi21 - Kapsül Gardırop
iyi21 – Kapsül formülü ile minimal bir yaşam sizi bekliyor.

Nasıl mı?

Kapsül gardırop içinde bulunduğunuz sezon için dolabınızda bulunan birbiriyle uyumlu parçaları kombinleyerek 3 aylık süre içerisinde ekstra bir ürüne ihtiyaç duymamanızı sağlayacak muhteşem ve minimal bir sistem. Minimal demişken, minimalizm mutluluk verir yazımız da sizi bu konuda ayrıntılı bir şekilde aydınlatacaktır.

Kapsül bir gardıroba sahip olabilmek için:

Belirlediğiniz sayıdaki ürünü seçin. Diyelim ki 30 parça ürün seçtiniz.

Bu 30 ürüne ayakkabıları, çantaları ve kışın montları da dahil etmelisiniz.

Aksesuarlar, özel gün parçaları ve spor kıyafetleriniz bu 30 ürüne dahil değil. ( Hadi yine iyisiniz:) )

Kıyafet seçerken renk seçimine dikkat edin. 3 ay boyunca bu kıyafetleri giyeceğiniz için tüm parçaları renkli ya da desenli seçmek kullanışlı olmayabilir.

Hepsini soluk renkler seçerseniz bazen renkli giyinmek isteyebilirsiniz. Bu nedenle giymekten hoşlandığınız renkteki kıyafetlerden kombin yapın.

Farklı tarzdan parçaları dolabınızda bulundurmaya özen gösterin. Aksi takdirde her zaman aynı tip giyinmek zorunda kalabilirsiniz. Farklı bir tarzda giyinmek istediğinizde alternatif bir şeyler olmalı.

Giyim ve yaşam tarzınıza göre bir seçim yapın kıyafetlerinizi seçerken. Çalışıyorsanız giymek zorunda olduğunuz belli bir kıyafet var mı? Ya da üniforma ile mi çalışıyorsunuz? Gibi soruları dikkate almalısınız.

Ve en önemlisi temel parçaları belirlemek! Her kadının olduğu gibi sizin de olmazsa olmaz parçalarınız vardır mutlaka. Örneğin siyah pantolon, mavi bir kot ya da basic tişörtler bu parçalardan olabilir. Olmazsa olmaz dediğiniz temel parçaları ayırarak kendi tarzınızı sürdürebilirsiniz.

Ve de unutmayın ki burada amacımız kapsül gardırop için yeni kıyafetler satın almak ya da kıyafet satın almamak için kendimize eziyet etmek değil. Amacımız sadece ve gerçekten ihtiyacımız olan yaşamaya çalışmak ve hayatımızı olabildiğince sadeleştirmek…

 

 

Önceki İçerikEge’de Saklı Cennetler; 10 Muhteşem Köy
Sonraki İçerikKadınların Başına Gelebilecek En Korkunç Kabus: Vajinismus
Marmara Üniversitesi Gazetecilik mezunu Şirvan Önce. Kelimeler benim çocuklarım… Beslediğim yazılı dünyamda döner dururum. Anlatamadıklarımı yazdığım minik dünyama hoş geldin!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz