Kediler ve Köpekler Birbirlerinin Mamalarını Yiyebilir mi?

Pek çok durumda kediler ve köpekleri birbirlerinin mamalarını yerken bulabiliyoruz. Ancak bu durumun bazı yanlışlıkları mevcuttur.

Köpeklerde beslenme durumu her ne kadar gelişmiş olsa da, kediler için aynısını söyleyemeyiz. Kedilerin beslenmesi çok daha hassastır.

Köpeklerin kedi mamalarını tüketmesinde bir sakınca yoktur. Ancak besin değerleri olarak kedi mamaları köpeklerin tüm ihtiyaçlarını tamamen karşılamazlar. Çok uzun olmayacak bir süre için köpekler kedi mamasını rahatlıkla yiyebilirler.

Kediler için durum tamamen farklıdır. Köpek mamalarının dokusunun, içeriğinin ve tadının kedilerin ihtiyaçlarından farklı olması sebebiyle, kedilerin köpek maması tüketmesi sakıncalıdır. Kısa dönemde sindirmeyle ilgili problemler yaşayacakları gibi uzun dönemde besin eksikliği nedeniyle hayati riskler yaşayabilirler. Bu sebeple kedilerin köpek maması tüketmesinden tamamen kaçınmak gerek.

 

Önceki makaleK Vitamininin İnanılmaz Faydaları
Sonraki makaleGöz Makyajında Yeni Moda: Ters Smokey
Dilara Özcan Kültür Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Hobileri arasında yoga, pilates, gezi ve moda yer alıyor. Fotoğraf tutkunu olan Dilara, iyi21.com içerik editörlüğü yapıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here