Odalar Küçükse Fikirler Büyük!

Modern hayatlar, büyük şehirler ve küçülen yaşam alanları… Büyüyen şehirlerde yalnız yaşayan bireylerin sayısı arttıkça, doğal olarak alanlar minimalize oluyor. Daha küçük odalara sığmaya çalışıyoruz. (Tabii bunda yüksek kira faktörünü de unutmamak gerekiyor 🙂 )  İşten,güçten, kalabalıktan fırsat buldukça kendimizi özel alanlarımıza, yatak odalarımıza atıyoruz. Peki küçük ve dağınık bir odaya kim girmek ister ki?

Hemen bu işe el atıyoruz ve size küçük yatak odası dekorasyon fikirleri sunuyoruz.Emin olabilirsiniz her bir tüyo işinize çok yarayacak, yaşam alanınıza şıklık, konfor ve neşe katacak.

iyi21 - Yatak odası dekorasyon fikirleri
iyi21 -Renkleri canlı tutun.

Renkleri Parlak ve Canlı Tutun

Beyaz veya açık renkler, yatak odası dekorasyon fikirleri arasında en önemli olanıdır. Bu renkler minik odanız için geniş ve pratik bir seçimdir. Yatak odanızın alanını çok dağınık ve küçük görünmesini engeller. Beyaz veya açık renkleri kullanmak, özellikle penceresi olmayan minik odalar için aydınlatıcı bir etki sağlar.

Beyaz rengin çok keskin ya da sade olmaktan mı korkuyorsunuz? Küçük yatak odanızın soğuk bir havaya bürünmemesi ve kişiliğini yitirmemesi için beyaz duvarları çeşitli ve renkli dokularla farklılaştırabilirsiniz. Farklı desende bir halı ya da krom başucu lambaları odanızda asil bir şıklığı yakalayabilirsiniz.

iyi21 - Yatak odası dekorasyon fikirleri
iyi21 – Yatağınızı köşeye çekin

Yatağınızı Köşeye Doğru İtin

Çoğu yatak odası tarzı, yatağı duvara göre merkezlendirir. Bununla birlikte, dar zemin planları ve sınırlı alan bunun için uygun olmayabilir.

Odanızın boş alanını en üst düzeye çıkarmak için yatağınızı bir duvara veya köşeye yaslayın. Bu, daha rahat bir uyku alanı yaratacaktır. Bu şekilde de yurt odasına benzedi diyorsanız, yuva sıcaklığını yansıtacak bir görünüm oluşturmak için iki başlıklı köşe sistemi ekleyin.

iyi21 - Yatak odası dekorasyon fikirleri
iyi21 – Hantal eşyalardan kurtulun.

Ağır Karyolalardan Uzak Durun

Malum, odamız minik ve ekstra birkaç santimetrelik alan dahi önemli fark yaratabiliyor bizim için. Hantal bazalar ya da karyolalar yerine daha hafif ve basit bir karyola ve modern bir başlık ile alanınızı büyütebilirsiniz.

Minimalizmi Kucaklayın

Etraftaki dağınıklığın en büyük sebebi aslında doyumsuzluğumuz… Önümüze çıkan hemen her şeyi çok çabuk tüketmeye başladık. İhtiyacımızın olup olmadığını önemsemeden alıyoruz ve bir kenara atıyoruz hemen. Tükettikçe tükeniyoruz aslında. Minimalizm burada yardımımıza koşuyor. Kullandığınız aksesuarları en aza indirgemeye çalışın. Basit olmadan sadeliği bu şekilde yakalayabilirsiniz.

iyi21 - Yatak odası dekorasyon fikirleri
iyi21 – Aynaların sihrini kullanın.

Aynalarla Odanızı Büyütün

Yatak odası dekorasyon fikirlerinden biri de sihirli etkiler yaratan aynalardır. Odaya bir ya da birkaç tane ayna konumlandırmak, pencerenin ışığını yansıtarak geniş bir alan yaratır. Şık bir boy aynası ile minik odanıza genişlik katabilirsiniz.

iyi21 - Yatak odası dekorasyon fikirleri
iyi21 – Duvar kağıdı kullanın.

Duvar Kağıdı ile Fark Yatın

Küçük yatak odanız, donuk ve soğuk olmak zorunda değil. Duvarlar sizin. Onlarla oynayabilirsiniz. Hemen duvar kağıtlarına uzanıp yatağınızı dayadığınız duvara duvar kağıdı ekleyebilirsiniz. Doğru kullanmayı bilirseniz yani stili ve tekniğini iyi çözerseniz karmaşık görünümden kurtulup şıklığı yakalayabilirsiniz.

Önceki İçerikİkea’dan Alınması Gereken 50 TL ve Altı 10 Ürün
Sonraki İçerikSonbahar Karşılaması:Ünlü Şairlerden Eylül Şiirleri
Marmara Üniversitesi Gazetecilik mezunu Şirvan Önce. Kelimeler benim çocuklarım… Beslediğim yazılı dünyamda döner dururum. Anlatamadıklarımı yazdığım minik dünyama hoş geldin!