Pandemiyle beraber dijital film/dizi platformlara her geçen gün rabet artmaktadır. Bu platformların başında gelen Netflix, gün geçtikçe izleyici sayısını arttırmaktadır. Edindiği bu izleyici kitlesini elinde tutmak için birbirinden güzel dizi ve film serileriyle izleyicilerinin beğenisini kazanmaktadır. Bu yazımızda ise sizler için “Mart Ayının En Çok İzlenen Netflix Yapımları”nı ele aldık hepinize İyi Okumalar ve İyi Seyirler!Bu yazımızda ise sizler için “Mart Ayının En Çok İzlenen Netflix Yapımları”nı ele aldık hepinize İyi Okumalar ve İyi Seyirler!

Mart Ayının En Çok İzlenen Netflix Dizilerini Açıklıyoruz!

-New Amsterdam

New Amsterdam filmin konusu,  hastanenin Amerika’nın en eski hastanelerinden biri olan New Amsterdam hastanesine yeni atanan direktörün hastaneye gelişi ile başmaktadır. Bu yeni gelen direktör hastanedeki belli bölümleri radikal bir şekilde kapatma kararı alır ve böylelikle ilk günden yavaş yavaş etkileyici tavırları baş göstermeye başlamıştır. Hastanede oldukça sayılan düşünceleri ve fikirleriyle hastane çalışanlarını etkileyen direktör öte yandan eşiyle birçok sorunlar yaşamaktadır. İlerleyen sezonlarda ise direktörümüz çok nadir bir kanser türüne yakalanan hasta ile karşı karşı kalmaktadır. Bu hastayı kurtarmak için çabalayan direktör diğer hastalar için de aynı çabayı sarf etmektedir. İyi21 olarak sağlık çalışanlarını bu denli özverili gösteren filmi çok beğendik ve izlemenizi tavsiye ederiz kesinlikle beğeneceğinizden eminiz.

-Behind Her Eyes

Bekar bir anne olan Louise, çalıştığı pskiyatri kliniğindeki patronu David ile bir ilişki yaşamaya başlamıştır. O sırada patronun gizemli olan karısı Adele ile de gizli bir arkadaşlıkları başlamıştır. Bu kurulan arkadaşlık beraberinde sapkınca zihin oyunlarını da getirmiştir. Hem David ile ilişkilerini yaşarken hem de Adele ile arkadaşlıkları ilerleyen Louise kendini garip bir döngünün içinde bulur. Louise kendisini hiçbir şeyin ve hiç kimsenin göründüğü gibi olmadığı bu aşk üçgeninde çaresiz ve kapana sıkışmış hisseder. Bu aşk üçgeni gittikçe karanlık, psikolojik bir bilim kurgu dizisine döner. İzleyicisinden tam not alan Behind Her Eyes diziş bizden de tam not aldı kesinlikle izlemeniz gereken başyapıtların başında gelmektedir.

-Ginny & Georgia

Netflix yapımları arasında en çok izlenen yapımımız, konu olarak 15 yaşındaki Ginny ve onun 30 yaşındaki annesi Georgia’yı konu almaktadır. Dışardan bakınca sıradan bir aile gibi görünen aslında hiçte öyle değildir.  Giiny 15 yaşında olmasına rağmen oldukça olgun bir karaktere sahip iken annesi onun tam aksine deli dolu, eğleneli bir kadındır. Film genel yapısı itibariyle, bu iki zıt karakterin arasında geçen olaylar silsilesini ve anne kız ilişkilerini konu almaktadır. Bizden tam not alan bu dizi ailenizle gönül rahatlığıyla izleyip eğleneceğinizden eminiz. O yüzden şimdiden İyi Seyirler!

-Snowpiercer

Filmimizin konusu, şu an yaşadığımız tarihten 7 yıl sonrasını anlatmaktadır. Bu 7 yıl sonraki dönemde Dünya buzul çağına girmiştir ve bu buzul cağında hayatta kalan birkaç kişi vardır. Felaketten kurtulan insanlar, yuvarlak dönen bir trenin içinde kalarak hayatta kalmayı başarmışlardır. Bu trenin adını  Snowpiercer koymuşlardır. Birbirinden farklı yaşam şekillerine sahip olan insanlar, Snowpiercer’da birbirinden olumsuz, zorlu ve adaletsiz olaylar yaşamaktadır. Tüm bu olayları konu olan dizimiz genel hatlarıyla izleyici tarafından tam not almıştır. Bizden de tam not alan bu dizi olası bir tehlikede yaşanılan zorlukları adaletsizlikleri gerçekçi bir şekilde ele almıştır.

-50 M2

İsmiyle oldukça dikkat çeken yapımın konusu, hayatı sorgulayan ve  kendini bulmaya çalışan Gölge’yi konu almaktadır. Gölge uzun süredir kendisine baba gibi davranan Servet’in ihanetinden sonra kendisini 50 metrelik bir terzi dükkanında bulur. Durumlar düzelene kadar orada saklanan Gölge’yi , mahalledekiler ölen terzinin oğlu sanmaktadırlar.  Bunu duyan Gölge bu kimliği saklamaya çalışır fakat sandığından daha zordur. Bu yeni mahalle beraberinde Gölge’ye kendi hayatı ve gizli kimliği hakkında da tüm gerçekleri sunmaktadır. Dizi de Gölge’nin gizli yaşantısının sırları yavaş yavaş aralanırken merakla izleyeceğiniz bu diziyi seveceğinizden eminiz.

Mart Ayının En Çok İzlenen Netflix Fimleri

-Kağıttan Hayatlar

Filmin başlangıcı, filmin asıl kahramanı olan Mehmet’in kağıt toplamasıyla başlamaktadır. Asıl kahramanın hayatta en büyük destekçisi Taha baba dediği adamdır. Bu adam küçük yaşta sokağa terkedilen Mehmet’i, kendi oğlu gibi korumuştur. Mehmet yine kağıt topladığı bir gün küçük bir çocuk ile karşılaşır. Sokakta karşılaştığı bu çocuğun adı Ali’dir. Mehmet ile arasında benzerlikleri olan bu çocuk, tamamen Mehmet’in korumasındadır. Mehmet ile Ali arasında bir bağ oluşan filmde sonlarına doğru çok şaşıracağınızın garantisini veriyoruz. İyi21 olarak bazı sahnelerde hıçkırıklara boğulurken bazı sahnelerde ise kahkahalarla güleceğiniz sımsıcak bir aile filmidir. Mutlaka izleminizi öneririz. İyi Seyirler!

-Hareket Sekiz


Kemal Sunal’ın oğlu Ali Sunal’ın başrolünde oynadığı filmin konusu, tesadüf eserleri sonucunda büyük başarılara imza atan 3 polis memurunun, Rus mafyası ile yaşadıkları olayları konu almaktadır. Rus mafyası Zolka, silah yapımında kullanmak için büyük bir bor madenini ülke dışına çıkarmaya çalışmaktadır. Rus mafyasının bu girişimini engellemesi için 3 polis memuru görevlendirilir. Polis memurları Rus mafyası Zolka ve adamlarına engel olmak için yoğun şekilde çabalar gösterir. İzleyicilerden tam not alan bir komedi ve macera filmidir. İyi21 olarak filmi izleyince tesadüfen başarıya imza attığı söylenen insanların, zorlu görevleri tesadüfen değil de kendi gücüyle yaptığını görmüş olduk. Gülmek ve şaşırmak için keyifle ailecek izleyeceğiz bir filmdir. İyi seyirler.

-Yes Day


Çocukların bayılarak izleyeceği bir film olan her şeye evet filminin konusu, çocuklarını zor zapt eden ailelerin bir günlüğüne çocuklarının her dediğine evet diyerek yapması sonucunda başlarına gelen olayları anlatmaktadır. Anne Allison Torres, tek başına dünyayı gezen bir kadındır. Allison’a göre hiçbir macera riskli değildir. Bütün maceraların peşinden gidilmelidir. Anne olunca Allison, farklı bir kadın olmaya başladı. Çocuklarına kurallar koyan, onların maceralarında kısıtlamaya başladı. Allison kocası Carlos ile çocukların her söylediğine evet demeye karar verdi. Bir gün boyunca çocukların kontrolünde bir dünya nasıl olacağını bizlere gösteren film izleyiciler tarafından çok beğenildi. İyi21 olarak izlediğimiz bu filmden oldukça keyif aldık. Sizlerde ailecek rahatça izleyeceğiniz ve acaba biz de çocuklarımızın dediklerine bir gün hep evet desek ne olur diye düşünmeye sevk edecek bir film.

-365 Days


365 filminin konusu, Sicilya’nın büyük mafya babası olan babasının ölümünden sonra onun yerine geçen Massimo Torricelli, Sicilyaya arkadaşlarıyla gezintiye çıkan Laura’yı zorla kaçırdıktan sonra 365 gün boyunca yaşadıkları olayları konu alıyor. Dünyada ve ülkemizde de oldukça beğenilen bir filmdir. İyi21 olarak, erotizmin ve dramın bir araya gelip uyumlu şekilde yansıtalan filmi, eşiniz veya sevgiliniz ile baş başa keyifle izleyebileceğiniz romantizmi doruklarınızda yaşayacağınız bir film beğeneceğinizden eminiz. İyi Seyirler!

Önceki İçerikDown Sendorumu Farkındalık Günü Kutlu Olsun
Sonraki İçerik2023 Dünya Tiyatro Günü Haftası’nda Gidilebilecek Tiyatrolar
Dilara Özcan Kültür Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Hobileri arasında yoga, pilates, gezi ve moda yer alıyor. Fotoğraf tutkunu olan Dilara, iyi21.com içerik editörlüğü yapıyor.