Türkiye’nin en çok tercih edilen dijital dizi ve film içerik platformu olan Netflix, izleyiciler için en çok izlenen film ve dizi listesini düzenli şekilde yayınlıyor. Ne izleyeceğim diye düşünen Netflix aboneleri için Türkiye’de Şubat 2023 tarihinde en çok izlenen dizi ve filmleri derledik. Netflix abonelerinin Mart 2023 tarihinde en çok izlediği film ve diziler konulu yazımızı da ayrıca okuyabilirsiniz. İyi seyirler.

2023 Şubat Ayında En Çok İzlenen Filmler

Netflix Sen Yaşamaya Bak

Başrollerini Aslı Enver ve Kaan Urgancıoğlu’nun paylaştığı Netflix Türk dram türündeki Sen Yaşamaya Bak filmi, 21 Mart 2021 tarihinde izleyicilerin karşısına çıkmıştır. Yayınlandığı günden beri çokca izlenen Sen Yaşamaya Bak filmi Netflix Türkiye’nin en çok izlenen filmi olmuştur. Sen Yaşamaya Bak filminin konusu bekar bir anne olan Melisa’nın, gittiği doktordan yaşadığı sağlık sorunlarından dolayı 5 aylık ömrünün kaldığını öğrenir. 5 aylık ömrü kaldığını öğrenen Melisa, hayattaki tek hazinesi olan oğlu Can’ı emanet edebileceği ve kalan kısa hayatı içerisinde aşk yaşayacağı kişiyi aramasını anlatıyor. Bir annenin oğlu için çırpınışlarına şahit olacağınız Sen Yaşamaya Bak filmini, bir annenin gözünden izleyerek duygularını yaşayabileceksiniz.

9,75 Santimetrekare

Başrollerini Nejat İşler, Funda Eryiğit, Şebnem Bozoklu ve Menderes Samancılar gibi başarılı oyuncuların paylaştığı Netflix yapımı 9,75 Santimetrekare filmi, Mehmet Eroğlu’nun 9.75 Santimetrekare romanından uyarlanmıştır. Yayınlandığı günden itibaren 9.75 santimetrekare filminin konusu alt kat komşusu transseksüel Marilyn dışında kimseyle görüşmeyen romancı Ahmet’in ölüm ile yaşam doğu ile batı arasında kalmış yaşam hikayesi anlatılıyor. Beyninde oluşan tümör olan Ahmet’in sürükleyici hikayesini beğenerek izleyeceksiniz.

Siyah Giyen Adamlar: Global Tehdit

Başrollerini Tessa Thompson, Chris Hemsworth, Liam Neeson paylaştığı Siyah Giyinen Adam filminin serilerinden olan Global Tehdit, Marvel çizgi roman serisi The Men in Black’ten uyarlanmıştır. Siyah Giyinen Adamlar serileri izleyiciler tarafından oldukça beğenilmiştir. Sinema salonlarından sonra Netflix’e yüklenen Siyah Giyinen Adamlar: Global Tehdit dünyayı kurtarmaya çalışan bir grubun karşılaştığı en büyük tehdite karşı mücadeleye girişini konu ediniyor. Beğenerek izleyeceğiniz Siyah Giyinen Adamlar: Global Tehdit ile sizler de dünyanın nasıl kurtarıldığını heyecan içinde izleyebileceksiniz.

Netflix The Adam Project Zaman Yolculuğu

Başrollerini Ryan Reynolds, Jennifer Garner, Zoe Saldana, Mark Ruffalo, Catherine Keener ve Walker Scobell paylaştığı The Adam Project Richard Harrison tarafından yazılan bilim kurgu romanından kurgulanmıştır. The Adam Project Zaman Yolculuğu filminin konusu 2050 yılında büyük bir uçağı kaçıran savaş pilotu Adam Reed’in zaman yolculuğu yapılan solucan deliğinde, yanlışlıkla 2022 yılına gitmesini ve burada geleceği kurtarmak amacıyla 12 yaşındaki haliyle iş birliği yapmasını anlatıyor. Bilim kurgu ve zaman yolculuğu konularında merakı olanların oldukça beğendiği filmi, izlemenizi tavsiye ediyoruz.

2023 Şubat Ayında En Çok İzlenen Diziler

Netflix Uysallar

Başrollerini Öner Erkan, Haluk Bilginer, Uğur Yücel, İbrahim Selim ve Songül Öden’in paylaştığı Uysallar dizisi, orta yaş bunalımına giren Mimar Oktay Uysal ‘ın eşini, iki çocuğunu ve babasından habersiz punk hayatı yaşamasını konu ediniyor. 30 Mart 2022 tarihinde yayınlanan Uysallar dizisi Netflix Türkiye aboneleri tarafından oldukça beğenildi. Uysal ailesinin yaşamındaki dram, korku ve maceralarının anlatıldığı 8 dizilik Uysallar dizisini oldukça beğeneceksiniz. İzlemenizi kesinlikle tavsiye ediyoruz.

Bridgerton: Sezon 2

Başrollerini Adjoa Andoh, Lorraine Ashbourne, Harriet Cains, Bessie Carter’in paylaştığı Bridgerton dizisinin ikinci sezonu, Julia Quinn tarafından Londra sosyetesinin ve rekabetçi dünyasının anlatıldığı The Viscount Who Loved Me (En Çok Beni Sev) romanına dayanmaktadır. Julia Quinn romanları Bridgerton ailesindekş 8 kız kardeşin uygun bir eş arayışı konu ediyor. Bridgerton ikinci sezonunda ise kardeşlerden Vikont Anthony Bridgerton ailesine uygun bir eş arayışında giriştiği mücadeleye konu ediniyor. Bridgerton birinci sezonunda izleyicileri oldukça etkilediğinden dolayı yayınlanan ikinci sezonu da izleyicilerin ilgi odağı olmuştur. 1800’lerin Londra sosyetesininde yaşanan entrikaların derinliklerine Bridgerton’un ikinci sezonunda da izlemeye devam edeceksiniz. Keyifle izleyebileceğiniz bir dizi olacağına inanıyoruz.

Kardeş Payı: Sezon 1

Başrollerini Ahmet Kural, Seda Bakan, Murat Cemcir, Emrah Kaman ve Şinasi Yurtsever gibi kaliteli oyuncuların oynadığı Kardeş Payı dizisi, dünyayı güzelleştirecek borla çalışan araba icat etme amacında olan Metin ve Ali’nin hem mahalle içerisinde hem de mahalle dışında yaşadıklarını konu ediniyor. Netflix’te yayınlanmaya başlayan Kardeş Payı dizisini izleyiciler tarafından oldukça ilgi görüyor. Mart ayında en çok izlenen diziler arasında yer bulan Kardeş Payı dizisi Nisan ayında da en çok izlenen diziler arasında yer buldu. Kardeş Payını izlemediyseniz eğer şiddetle izlemenizi tavsiye ediyoruz. Çünkü dizi hem güldürücü hem de düşündürücü unsurlar barındırıyor. Ayrıca Kardeş Payı’nı yeniden izleyenler daha önce ben bunu nasıl fark etmedim diyeceği çok şeyi fark edeceklerdir.

Netflix Pera Palas’ta Gece Yarısı Sezon 1

Başrollerinin Hazal Kaya, Tansu Biçer ve Selahattin Paşalı’nın paylaştığı Pera Palas’ta Gece Yarısı dizisi, Charles King tarafından yazılan Pera Palas’ta Gece Yarısı kitabından uyarlanmıştır. Pera Palas’ta Gece Yarısı dizisi tarihi Pera Oteli’ne bir yazı yazmak amacıyla giden gazeteci Esra ve otel müdürünün gizli kapıdan geçerek zaman yolculuğunda yaşadıkları olayları konu ediniyor. Dizide modern Türkiye’nin kuruluş sürecinde Türkiye devleti kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e yapılan suikast komplosunun önlenmesi anlatılıyor. Pera Palas’ta Gece Yarısı dizisini modern Türkiye devletinin kuruluş sürecini merak edenler için çok iyi bir kaynak olacağını düşünüyoruz.

Önceki İçerik2023 Turizm Haftasına Özel Mutlaka Gidilmesi Yerler
Sonraki İçerikTürk Sinemasının 2023 Yılında En Çok İzlenen Filmleri
Dilara Özcan Kültür Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Hobileri arasında yoga, pilates, gezi ve moda yer alıyor. Fotoğraf tutkunu olan Dilara, iyi21.com içerik editörlüğü yapıyor.