Sıcak yaz günlerinde bir çoğumuz tatil planlarını yapmış bulunmakta. Kimimiz kamp tatili planı yapmışken, kimimizde festival ve konserleri kovalamaktadır. Gençlerin ve kendini halen genç hissedenlerin çoğunlukla uğrak noktası olan festivaller ve konserler oldukça eğlenceli görüntülere ev sahibi olmaktadır. Dünyanın en eğleneli ve renkli festivali olan Holifest İstanbul 2023, rotasını yeniden İstanbul’a çevirdi. Dünyanın ve Türkiye’nin belirli noktalarına ev sahibi olan festival hakkında merak edilen tüm soruları sizler için yanıtladık. Keyifli okumalar dileriz 😊

Holifest Nedir?

istanbul_holifest_Holifest, ilk olarak Hindistan’da ortaya çıkan festival, ülkede baharın gelişini kutlamak amacıyla yapılmaktadır. Tüm halkın ilgiyle katılım sağladığı festivale, 7’den 70’e herkes katılmaktadır. Eğlence boyunca renkli anlara şahit olacaksınız. Festival boyunca insanlar birbirine toz boya fırlatarak eğlendiği anlarda ayrıca yerel sanatçılar sahne alarak ortamı daha da renk katıyorlar.

Hindistan’da başlayan bu renkli festival, son zamanlarda Türkiye’de de kutlanmaktadır. Türkiye’de de renkli anlara ev sahipliği yapan festivalde, Hindistan’da olduğu gibi, toz boya savaşı yapılmaktadır.  İnsanların çılgınlar gibi boya savaşı yapıldığı anlarda, her sene ünlü isimlerde şarkılarıyla eşlik etmektedir.

Her sene düzenli olarak yapılan Holifest, 2021’de patlak veren Koronavirüs pandemisinden dolayı yapılamamıştı. Bu sebepten dolayı bu yıl Holifest İzmir 2023 ve Holifest İstanbul 2023 olarak yapılacaktır.

Holifest İstanbul 2023 Kaldığı Yerden Eğlenceye Devam Edecek

istanbul_holifest_2022Pandemiden dolayı ara veren Holifest İstanbul 2023, 2023 yılı itibariyle eğlenceye kaldığı yerden hız kesmeden devam ediyor. Yaş sınırının olmadığı Holifest İstanbul 2023 festivali 27 Nisan günü 12.00 ve 21.00 saatleri arasında, 1 senelik aradan sonra tekrar sevenleriyle buluşuyor. Festival biletlerinin 1 ay öncesinden satışa çıktığı şu günlerde, Holifest İstanbul 2023 festival bilet fiyatları, 130 TL’den başlamaktadır. Bilet ücretinin yanında festivalde kullanacağınız boyalarda ücretsiz bir şekilde verilmekledir.

Holifest İstanbul 2023 Sahne Alacak Sanatçılar Belli Oldu!

holifest_2022_sanatçilariHolifest festivalinde her sene birbirinden ünlü ve başarılı sanatçılar sahne almaktadır. Birbirinden güzel şarkılarıyla ortamı daha fazla coştular sanatçılar, festival ruhunu sonuna kadar yansıtmaktadırlar. Bu sene 8. düzenlenen boya festivaline bu yıl rap dünyasının başarılı sanatçılarından olan Murdo, Sefo ve Khnotkar sahne alacaktır. Buna ek olarak alternatif müziğin bir numaralı  İsmi Mavi ve Gri, Dolu Kadehi Ters Tut  sahne alacaktır.

Holifest İstanbul 2023’de Bizleri Neler Bekliyor Olacak?

holifest_2022_sanatcilar_Baharın gelişini eğlenceli ve renkli şekilde kutlanıldığı festivalin, etkinlik programında;

  • Hint mutfağının eşsiz tatlarını tadabileceğiniz Hint yemekleri standı
  • Ellerinizi süslemek için birbirinden güzel, çeşitli Hint kınası atölyeleri
  • “Bohem tarz tam bana göre” diyenler için Hint giysi ve aksesuarların olduğu stantlar
  • Birbirinden ünlü sanatçıların canlı performansları
  • Dünyaca ünlü DJ performansları
  • En önemlisi bitkisel içerikli boyaların bulunduğu festival boyaları

Önceki İçerikMetaversede Sonsuz Hayat Başlıyor
Sonraki İçerikAşının Faydalarına İnanmayanlar İçin; Covid19 Aşısı
Dilara Özcan Kültür Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Hobileri arasında yoga, pilates, gezi ve moda yer alıyor. Fotoğraf tutkunu olan Dilara, iyi21.com içerik editörlüğü yapıyor.