Türk sineması çok geniş ve kapsamlı bir geçmişe sahiptir. Öyle ki Osmanlı’nın en eski dönemlerine bile dayanmaktadır. Bu kadar uzun ve köklü geçmişi olan Türk sineması, sayısız ödül alan ve milyonlarca izlenmeye sahip filmlere sahiptir ve bu filmlerin bazıları unutulmayan kült filmler haline gelmiştir. Hazırlamış olduğumuz film listesinde ses getiren birçok film bulunmaktadır. Ses getiren bu listede komedi, korku, aksiyon gibi sayısız filmler bulunmaktadır. Sizler için Türk Sinemasının 2023 Yılında En Çok İzlenen Filmleri en çok izlenen kült filmlerini derledik Hepinize iyi seyirler ve keyifli okumalar dileriz!

1-Bergen

Yönetmenliğini başarılı yönetmen Mehmet Binay ve Caner Alper’in üstlendiği başarılı yapımın, başrollerinde Farah Zeynep Abdullah, Erdal Beşikçioğlu, Tilbe Saran ve Nergis Öztürk gibi başarılı isimler rol almıştır. Bu denli muhteşem kadroya sahip filmin konusundan bahsedecek olursak eğer, Film Türk müziğinin eşsiz seslerinden biri olan Bergen Sarılmışer’in hayatını konu almaktadır. Bergen’in çocukluğundan başlayan film, Bergen’in ünlü olduğu ve saldırıya uğradığı dönemleri de kronolojik bir sırayla anlatmaktadır. Film birçok kişi tarafından severek izlense de bazı kesimlerin tepkisini çekmiştir. Film olay örgüsü, oyuncuların gerçekçi oyunculukları ve Bergen’in acı hayat hikayesinden dolayı oldukça başarılı bir yapımdır. Kadına şiddet, aile baskısı, baba- kız ilişkileri konularına farklı bir boyut kazandıran filmi izlerken göz yaşlarınıza hakim olamayacaksınız. Mutlaka izlemeniz gereken filmi, ailenizle rahatlıkla izleyebilirsiniz.

2-Kesişme – İyi ki Varsın Eren

2022 yılının dram filmleri arasında belki de ayrı bir yere sahip olan Kesişme – İyi ki Varsın Eren filmi, gerçek yaşanmış bir olayı ele almaktadır. Drama yapımları arasında başarılı yere sahip olan filmin yapımcılığını, ünlü yönetmen Özer Feyzioğlu üstlenmiştir. Filmin kadrosunda ise yine başarılı isimlerden olan, İsmail Hacıoğlu, Emir Çiçek, Mutlunur Latçı, yer almaktadır. İzlerken göz yaşlarınıza hakim olamayacağınız film, 11 Ağustos 2017 günü teröristlerin açtığı ateş sonucu hayatını kaybeden Eren Bülbül ve Eren Bülbül’ü korurken şehit olan, Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik’in hayatını konu almaktadır. İzlerken birçok duygusal sahneye şahit olacağınız filmi mutlaka izlemenizi tavsiye ederiz. Ailenizle gönül rahatlığıyla izleyebilirsiniz. Şimdiden iyi seyirler dileriz.

3-Aslan Hürkuş Kayıp Elmas

2022 yılının en eğlenceli yapımlardan olan Aslan Hürkuş Kayıp Elmas filmi birçok Türk film severler tarafından oldukça beğenilmiştir. Bu eğlenceli animasyon filminin yönetmenliğini Hakan Bol, ve H. Sinan Güngör üstlenmiştir. Filmin seslendirmesini ise usta seslendirmen ve oyuncu Nusret Çetinel, Erdal Küçükkömürcü ve Sinan Pekinton seslendirmiştir. Filmin konusuna gelecek olursak eğer, filmdeki küçük karakterimiz Aslan, büyüyünce uçak mühendisi olmak istemektedir. Bunu bilen babası da Aslan’ın dedesinden kalan eşyaları Aslana vermeye karar verir. Babasının vermiş olduğu bu eşyaların arasında Hürkuş adındaki eski bir uçağa rastlar. Bu uçak küçük Aslan’ın oldukça ilgisini çekmiştir çünkü bu uçak canlıdır. Bunu fark eden Aslan arkadaşlarını da yanına alarak, maceralı bir dünyaya adım atmışlardır. Eğleneli bir animasyon filmi olan yapım, çocuklarınızla gidebileceğiniz güzel bir filmdir. Mutlaka izlemeniz gereken filmler listesine eklemelisiniz. Şimdiden iyi seyirler.

4-The Batman

Warner Bros mutfağından çıkan başarılı yapım aksiyonu bol sahneler içermektedir. Filmin yapımcılığını, ünlü Amerikalı yönetmen Matt Reeves üstlenmiştir. Filmin kadrosunda ise yakışıklı oyuncu Robert Pattinson, Zoe Kravitz, Paul Dano gibi birçok yetenekli oyuncu yer almaktadır. Filmin konusu klasik Marvel karakterlerinden olan Batman’in hayatını konu almaktadır. Robert Pattinson’un hayat verdiği Kara Şövalye’nin kendi ailesine de uzanan ve bunları temizlemeye çalışan Batman’in bir yandan da Rider isimli seri katille mücadelesini anlatmaktadır. Marvel severler tarafından tam not alan film, ailenizle ve dostlarınızla gidebileceğiniz aksiyon dozu yüksek bir yapımdır. Kesinlikle izlemeniz gereken bu filmi, vakit kaybetmeden izlemelisiniz. Bu sebepten dolayı şimdiden iyi seyirler dileriz.

 5-Örümcek-Adam: Eve Dönüş Yok

The Batman karakteri gibi Marvel karakterlerinden olan, Örümcek Adam 2022 yılının ses getiren iddialı yapımlarından birisidir. Oldukça ses getiren filmin yönetmenliğini dünyaca ünlü Amerikalı yönetmen Jon Watts üstlenmiştir. Filmin oyuncu kadrosunda ise en az film kadar ses getiren isimler yer almaktadır. Başrollerini ünlü sanatçı Zendaya Colaman ve Tom Holland’ın yer aldığı filmin konusu; Önceki seride kimliği ortaya çıkan Örümcek adamın bu seride kimliği açığa çıktıktan sonra yaşadığı olayları konu almaktadır. Marvel severlerin dikkatini çeken yapım tüm yaştan izleyici kitlesine uygundur. Şimdiden iyi seyirler dileriz!

6-Dilberay

7-Uncharted

8-Kırmızı

9-Kaptan Pengu ve Arkadaşları 2

10-Benden Ne Olur?

11-Şarkını Söyle 2

12- Adanış Kutsal Kavga

13-Aykut Enişte 2

14-The Matrix Resurrections

15-Çığlık

Önceki İçerik2023 Şubat Ayında En Çok İzlenen Netflix Dizi ve Filmleri
Sonraki İçerikRegl Sancısına Anında İyi Gelen Doğal Çözümler Nelerdir?
Dilara Özcan Kültür Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Hobileri arasında yoga, pilates, gezi ve moda yer alıyor. Fotoğraf tutkunu olan Dilara, iyi21.com içerik editörlüğü yapıyor.