Yapılan araştırmalara göre belirli yiyecekleri yemek, mutsuzluğun ve depresyonun etkilerini azaltıyor. Siz de aşağıda vermiş olduğumuz yiyeceklerle depresyondan kurtulabilirsiniz.

1.Ceviz

Ceviz içindeki sağlıklı yağlar ve protein sayesinde vücudumuza çok faydalı. Özellikle sert ve çabuk kırılan yapısı sayesinde, yerken verdiği tatmin edici duygular, depresyon başa çıkmakta oldukça etkili.

2.Balık

Balık içindeki omega-3 ve diğer sağlıklı yağlar sayesinde vücudumuzun gelişimi açısından çok önemli. Ayrıca balık yemenin mutsuzluğu da giderdiği söyleniyor.

3.Süt ve Süt Ürünleri

Süt ürünleri başlı başına bir besin kaynağıdır. İçindeki protein ve D vitamini sayesinde doğru beslenmenize yardımcı olacaktır.

4.Tam Tahıllı Yiyecekler

Günlük olarak tükettiğimiz beyaz ekmekleri, tam tahıllılarıyla değiştirerek doğru beslenmenize yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca tahılların, içindeki maddeler sayesinde insanlara mutluluk verdiği söyleniyor.

5.Yeşil Çay

Pek çok yeşil çay çeşidinin, insanları rahatlattığı araştırmalar sonucunda bulunmuştur. Eğer stres, uyku problemi ve depresyon gibi bir takım sıkıntılarınız varsa yeşil çay tüketmenizi tavsiye ediyoruz.

6.Çikolata

Çikolata’nın faydalarından daha önceki yazımızda bahsetmiştik. Kısaca tekrarlayacak olursak, çikolata tüketiminin insanlara mutluluk verdiği keşfedilmiştir.

7.Acı Biber

Yemeklerinize ekstra acı biber ekleyerek günlük modunuzu yükseltebilirsiniz. Biber vücuda sağladığı faydaların yanı sıra mental sağlığımızı da düzeltmemizde bizlere fayda sağlıyor.

8.Meyveler!

Elma, armut, karpuz, kavun, çilek ve muzun vücutta yaptığı etkiler arasında bize verdiği mutluluk da var.

Önceki İçerikEv Yapımı Sivrisinek Tuzağı
Sonraki İçerikLazer Epilasyon Nedir, Nasıl Yapılır, Zararı Var Mıdır?
Dilara Özcan Kültür Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Hobileri arasında yoga, pilates, gezi ve moda yer alıyor. Fotoğraf tutkunu olan Dilara, iyi21.com içerik editörlüğü yapıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz