Home Yaşam Neden Fal Baktırırız?

Neden Fal Baktırırız?

0
6798

Neden Fal Baktırırız?

İnsanlar her zaman bilinmezlikler tarafından kuşatılır. Böyle zamanlarda insanlar bir çıkış yolu ararlar. Onlara iyi gelecek herhangi bir tavsiyeye uyarlar. Fal, çok uzun zamanlardan beridir insanların baş vurduğu bir yoldur.

Gelecek hakkında bilgi sahibi olmamız imkansız olsa da, fal baktırırken kişiler bir tür terapi yaptırmış gibi olur. Bu sayede geleceğe karşı umutlarını canlı tutarlar.

Bilinmeyene anlam yükleme, insanın doğası gereği hep var olmuştur. Bu anlamlandırma çabasının yönelttiği kaynaklardan biri de fal olmuştur. Falı büyüyle karıştırmak yanlış olur, çünkü fal büyü gibi bir şeyleri değiştirmeyi amaçlamaz. Fal daha çok gelecek hakkında bilgi vermekten ve bizi belirsizlikten kurtarmayı hedefler. Ayrıca fal olmuş olanı yorumlamayla da ilgilenir.

Fal özel öngörüleri olduğuna inanılan kişiler tarafından bakılır. Fal farklı yöntemlerle farklı şeyleri görmeyi amaçlayarak bakılır. Fal bakan kişinin pozitif olması fal için çok önemlidir. Bu şekilde falcı, falını baktığı kişiye gelecek hakkında ümit verici şeyler söylebilir.

Fal baktıran kişiler genelde falcılardan iyi şeyler duymak isterler. İyi şeyler duyduklarında geleceğe olan inançları artacakları için mutlu olcaktırlar. İnsanların fal baktırma sebebi aslında bundan ibarettir.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here