Popüler Kahve Çeşitleri

Kahve günlük hayatta vazgeçemediğimiz içeceklerden bir tanesidir. Ancak her insanın kahve zevki farklıdır. Kimisi tatlı bir şeyler severken kimisi onu uyaracak, sert kahve çeşitlerini sever. Bu yüzden birçok farklı kahve türü vardır. Popüler Kahve Çeşitleri Nelerdir sorusuna cevap bulabileceksiniz.
Popüler Kahve Çeşitleri Nelerdir:

1. Türk Kahvesi

Kahve denilince Türkiye’de, akla ilk önce Türk kahvesi gelir. Türk kahvesi genellikle, çok kavrulmuş Türk kahvesi çekirdeğiyle yapılır. Bu çekirdekler incecik çekilir ve toz halinde kullanılır. Ayrıca klasik Türk kahvesinin yapımında sadece su kullanılır.

Kahve Çeşitleri

2. Espresso

Espresso genellikle sert kahve sevenler tarafından tercih edilir. Tadı yoğun ve serttir. Sunumu Türk kahvesi gibi fincanlarda yapılır. Ancak geleneksel olarak fincanın yarısı dolu gelir. Ayrıca double espresso da birçok kişi tarafından tercih edilmektedir.

Kahve Çeşitleri

3. Americano

Genel olarak Americano’ya seyreltilmiş espresso diyebiliriz. Sunumu daha büyük fincanlarda hatta kupalarda yapılır. Espresso içmek isteyip, tadının sertliğini sevmeyenler Americano’yu tercih edebilirler.

Kahve Çeşitleri

4. Latte

İçeriğinde bolca süt barındıran, içimi çok hafif kahve türüdür. Üstünde süt köpüğü bulundurur. Vanilya, karamel, fındık gibi aromalarla da servis edilir. Latte sert kahve sevmeyenlerin birinci tercihi olmaya adaydır.

Kahve Çeşitleri

5. Cappuccino

Sütlü ve bol köpüklü kahve çeşitidir. İtalya’da bulunmuştur ve espressodan sonra ülkedeki en popüler kahve türüdür. İçimi espressoya göre hafiftir. Bolca köpüğü sayesinde dolgun bir tadı vardır. Sunumunda çikolata da servis edilebilir.

Kahve Çeşitleri

6. Mocha

Hafif bir kahve türüdür. İçince bolca süt, süt köpüğü, espresso ve çikolata bulundurur. İçimi yumuşak bir kahve türüdür. Çikolata severler özellikle bu kahveyi tercih eder.

Kahve Çeşitleri

7. Espresso Macchiato / Caramel Macchiato

Espresso kahvesinin üzerine süt köpüğü konulmuş halidir. İçimini yumuşatmak için üzerine karamel sosu gibi aroma vericiler eklenir. İçimi hafiftir.

Kahve Çeşitleri

8. Filtre Kahve

Demlenmiş kahvedir. Yapımı kolaydır, bu yüzden çokça tercih edilir. İçimi genellikle serttir. Kullanılan kahve çekirdeğinin türüne göre aroması değişebilir. Kağıt veya metal filtre kullanılarak kahvenin demlenmesiyle yapılır.

Kahve Çeşitleri

9. Flat White

Basitçe, sütlü espressodur. 1-2 shot espresso ile süt karışımından oluşan Flat White, özellikle Yeni Zelanda ve Avustralya’da çok tüketilmektedir.

Kahve Çeşitleri

10. Frappé

Soğuk kahvedir. Hazır kahve ile yapılır. Yapımında bolca süt kullanılır, bu yüzden içimi oldukça hafiftir. Yapımında isteğe göre değişik aromalar da kullanılır, genellikle tatlı içilir. İnce ve uzun bardaklarda servis edilir. Özellikle yaz aylarında bolca tüketilir.

Kahve Çeşitleri

Popüler kahve çeşitlerini sizler için derledik. Umarım favori kahvenizi bulmuşsunuzdur.

Tüm bunların yanı sıra, son zamanlarda revaçta olan 3. Dalga Kahve Akımı, insanların merakını cezbediyor. Peki 3. Dalga Kahve Akımı nedir? Kahve çekirdeğinin geçmişten günümüze gelen yolculuğunun son durağı olan bu akım pek çok kahve severin ilgi odağı olmaya devam ediyor.

3. Dalga Kahve Akımı Nedir?

Konuyla İlgili Diğer Yazılarımıza da Bir Göz Atın

Hiç Duyulmamış Kahve Çeşitleri
Çekirdeğin Aşkla Karışımı: 3.Dalga Kahve Akımı
Avrupa’da Gezilmesi Gereken 10 Ülke
Bu Vitaminin Eksikliği Kısırlığa Yol Açıyor!

Önceki İçerikGünde Ne Kadar Su İçmeliyim?
Sonraki İçerikBahar Yorgunluğunun İlacı!
Dilara Özcan Kültür Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Hobileri arasında yoga, pilates, gezi ve moda yer alıyor. Fotoğraf tutkunu olan Dilara, iyi21.com içerik editörlüğü yapıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz