spa ile ilgili görsel sonucuDetoks yapmak için en uygun zaman mevsim geçişleridir. Ancak yenilenmeye ihtiyaç duyduğunuz her anın detoks için uygun olduğunu belirtmekte fayda var. Günlük hayatımızda farkında olmadan çok fazla strese maruz kalıyoruz. Ve genellikle yoğun iş temposundan dolayı uzun detoks ritüllerine vakit bulamayabiliyoruz. Bu yüzden çok fazla zamanınızı almayacak bazı günlük detoks alışkanlıkları edinmek, zihninizi temizlemeniz için ideal olabilir. İşte çok az vaktinizi almasına rağmen size büyük rahatlık sağlayacak günlük detoks yöntemleri:
spa ile ilgili görsel sonucuKuru fırçalama

Kuru fırçalama yaparken cildinizde hasar oluşmamasına dikkat etmelisiniz. Bu işlemi duştan sonra yapmanız, cildinizin dökülen kuru bölümlerini atmaya daha yardımcı olacaktır. Ayrıca kuru fırçalama yaparak kan akışınızı hızlandırabilir, selülit görünümünü azaltabilir ve sindirim sisteminize yardımcı olabilirsiniz.

Yağ çekme yöntemi

Binlerce yıldır uygulanan bu yöntem, ağız ve diş sağlığı için birebir. Bir çay kaşığı Hindistan cevizi yağını ağzınıza alıp yutmadan 10 dakika boyunca çalkalayın ve tükürün. Ağızdaki binlerce bakterinin giderilmesine yardımcı olan yağ çekmenin diş beyazlatmaya, çürükleri önlemeye ve ağız kokusuna iyi geldiği biliniyor.

Dil kazımak

Ağız kokusunu gideren bu yöntem, ağızdaki ve dolayısıyla burun ve boğazdaki toksinlerin atılmasını sağlar. Tat alma tomurcuklarınızı yeniler ve iştahı düzenler. Oval şekilde ince metal ya da plastik çubuklar olarak satılan dil kazıyıcıları, dişlerinizi fırçaladıktan sonra kullanıp ardından ağzınızı su ile temizlemelisiniz. Bu işlemi yaparken dilinizde beyazlık kalmamasına dikkat etmelisiniz.

aromatherapy ile ilgili görsel sonucuLimonlu su

Limon C ve B vitaminleri, kalsiyum, demir, potasyum ve lif açısından zengin bir meyvedir.  Sabah kahvaltıdan 15 ila 30 dakika önce, aç karna içilen limonlu su bağışıklık sisteminizi güçlendirir, beyin ve kalp sağlığınıza iyi gelir. Toksinleri temizleyerek sindirim sistemine de faydası olan limon, aynı zamanda ciltteki kızarıklıklarında azalmasına yardımcı olur

Önceki makaleKarşınızdakinin Narsist Olduğunu Anlatan 6 İşaret!
Sonraki makaleDaha İyi Seks İçin Daha Çok Yoga Yapın!
Dilara Özcan Kültür Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Hobileri arasında yoga, pilates, gezi ve moda yer alıyor. Fotoğraf tutkunu olan Dilara, iyi21.com içerik editörlüğü yapıyor.