Saçlar bir insanı gözlerden sonra en gösterişli kılan unsurdur. Bir çok kadın için saçları çok şey ifade eder. Çünkü aynı zamanda bir çok durumda da kurtarıcıdır. Örneğin; kulaklarından rahatsız olan bir kadın saçlarını açık bırakarak durumu kamufle edebilir. Ya da boyun ile sırt bölgesinden hoşnut olmayan biri yine saçlarını açık bırakabilmektedir. Düşünsenize çok şık ve lüks bir yere davetlisiniz elbise seçimi süper, ayakkabılar, makyaj tamam, ya saçlar… saçların çok havalı olması gerekir ki tüm bunlarla bir bütün oluştursun öyle değil mi?

Peki bizim için bu kadar değerli olan saçlarımızı korumak için neler yapıyoruz ?

Bir çoğumuz ne yazık ki, gündelik koşuşturmadan mıdır? yoksa saçı korumanın yollarını bilmediğinden midir? bilinmez ancak güzelim saçlara yeteri kadar önem vermemektedirler. Saçlarına yeteri önemi vermeyenler için bizde saçlarımızın ne kadar değerli olduğunu yeterince ifade etmek adına bir takım bilgiler eşliğinde sizi aydınlatmak istiyoruz.

Saçlarımız yazın kavurucu sıcaklardan, güneşin zararlı ultra viole ışınlarına maruz kalarak, denizde yüzme sonrasındaki tuzlu suyun etkisi, kışın soğuk havalarda sürekli bere yada şapka yardımı ile kapalı kalması yada devamlı toplanması neticesinde yıpranmaya mahkumdurlar. Ancak böyle durumlardan saçları korumanın elbette ki çözümleri vardır.

Örneğin;

Saçlarınıza haftada bir kere saç bakım maskeleri uygulayabilirsiniz. Sitemiz dahil olmak üzere bu konuya ilişkin yüzlerce doğal ve kaliteli maske yapımı öğrenmeniz mümkün.

Saçlarınızı devamlı toplamak yerine açık bırakın, bu şekilde saç derisi nefes alacak ve saçın yıpranmasını engelleyecektir,

Saçların sağlıklı ve parlak görünmesi öncelikle beslenmeden geçer, günlük beslenmenize gerekli olan tüm vitaminleri almaya dikkat ederseniz saçlarınızın göz alıcı parlaklığına siz bile inanamazsınız.

Her şeyin en doğal olanı daha caziptir. Özellikle kadınların saçlarını boyamaya ne kadar meraklı olduğunu biliyoruz. Ancak boya işlemi saça oldukça zarar verir. En azından boya sonrasında çok kaliteli ürünlerle yada doğal saç bakım maskeleriyle hafta da en az bir kere bakım yapılmasını tavsiye ediyoruz.

 

Önceki İçerikGöğüs Estetiği Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Sonraki İçerikDağılmayan Eyeliner Sürme Yöntemi
Dilara Özcan Kültür Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Hobileri arasında yoga, pilates, gezi ve moda yer alıyor. Fotoğraf tutkunu olan Dilara, iyi21.com içerik editörlüğü yapıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz