Sağlık, Stres ve Pokemon Go!

Dijitalliğin ve teknolojinin hayatımıza iyice girdiği şu dönemde, sanal gerçeklik adına yapılan bir çok yeni oyun göze çarpıyor. Bunlardan en sonuncusu da Pokemon Go!. Sanal gerçeklik tabanlı olan bu oyun, gerçek zamanlı konum ve telefonun kamerası gibi bileşenleri kullanarak oyun deneyiminizi ileriye taşıyor.

Peki Pokemon Go‘nun bu kadar başarılı olması akıllara, “acaba bu oyun insanların sağlığına zarar verecek mi?” sorusunu getiriyor. Çünkü Pokemon Go henüz bütün ülkelerde çıkmamasına rağmen oynanma rekorları kırıyor.

Sorunun cevabını hemen verelim. Hayır! Pokemon Go‘nun sağlığınıza hiçbir tehdidi yok. Hatta son yapılan araştırmalarla Pokemon Go‘nun insanlar üzerindeki stresi azalttığı görünüyor. Çünkü oyun şu sıralar işten sıkılanların ilk adresi. Ayrıca birçok insan oynadığından, insan ilişkilerinin gelişmesine de fayda sağlıyor.

Pokemon Go! gerçek zamanlı konumuzu kullanarak, Pokemon‘ları karşınıza çıkardığından, size fark ettirmeden yaptırdığı yürüyüş de cabası. Sadece Pokemon yakalamak için dışarı çıkıp, yürüyüş yapan insan sayısı gittikçe artmaya başladı.

Tüm bu sebeplerden dolayı, şu anda oyunun sağlığımıza göz ardı edilemeyecek kadar faydası var. Ancak bağımlılığın her çeşiti kötüdür. Bu yüzden oyuna bağımlı olacak düzeyde bağlanmamaya çalışın.

Siz de gün içinde biraz da olsa sıkılıyorsanız, Pokemon Go!‘yu deneyerek hayatınıza biraz da olsa renk katabilirsiniz.

Sağlıklı yaşamlar!

Önceki İçerikYara Kaşıntısını Gidermeniz İçin 9 Harika Bilgi!
Sonraki İçerikSağlıklı Yağlar ile Yaşam Kalitenizi Arttırın!
Dilara Özcan Kültür Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Hobileri arasında yoga, pilates, gezi ve moda yer alıyor. Fotoğraf tutkunu olan Dilara, iyi21.com içerik editörlüğü yapıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz