Selülitler… kadınların korkulu rüyası, tam olarak vücuttaki yağ hücrelerinin birleşmesi sonucunda toksinlerin birikmesi olayıdır. Bununda birkaç nedeni olabilir, yani selülit aslında sadece bir estetik bozukluğu değil aynı zamanda bir cilt ve metabolizma sorunudur.

Önlemi alınmadığı takdirde bu durum fazla kilo alımına kadar ilerler. Herkesin bildiğinin tersine selülitler sadece kilolu insanlarda meydana gelen bir sorun değildir. Uzmanlar bunu yanlış beslenme, stres, yetersiz cilt bakımı gibi etkenlere bağlamışlardır.

Selülitlerden Nasıl Kurtuluruz ?

Selülitlerden kurtulmak istiyorsanız öncelikle bunun neden kaynaklandığını bilmeniz gerekmektedir. Stres ise bunun çözümü biraz daha kısa ancak sizi strese sokan her ne ise onu tamamen hayatınızdan çıkarmanızı gerektirebilir. Ancak hepimizde çok iyi biliyoruz ki bu çoğu zaman mümkün olmayabiliyor. Dolayısıyla stresten uzak durmak yine iradenizle alakalıdır.

Selülitlerinizin nedeni eğer yetersiz vücut bakımı ise, bu işin çözümü çok basit. Selülitlerden kurtulmak için üretilmiş piyasada binlerce ürün bulunmakla beraber ayrıca daha doğal yolları tercih edenler için ise özel olarak uygulanan bir takım maskelerde mevcuttur.

Yanlış ve yetersiz beslenmeden dolayı selülit oluşuyorsa eğer. Bunun için de elbette ki öncelikle nasıl beslendiğinizi bir gözden geçirerek nerede yanlış yaptığınızı bulup, daha sonrada vücudun gereksinimine göre vitamin, besin takviyesi yapabilirsiniz.

Selülitlerle Baş Etmenin En Doğru Yol !

Yukarıda bir takım önerilerde bulunduk ancak, selülitlerden tamamen kurtulmak yada vücudunuzda bu şekilde engebeli bir görünüm hiçbir zaman görmek istemiyorsanız. Yapılması gereken aslında çok basit. Günlük yaşantınızda beslenme alışkanlıklarınızı en doğru şekilde kazanmanız, örneğin; ara öğünlere dikkat ederek, azar azar ancak sık sık yemeye dikkat etmek. Fazla yağlı ve asit içeren gıdalardan uzak durmak. Fazla tatlı, tuzlu gıdalar almamaya gayret etmek. Elbette ki bütün bunları tamamlaması için de günlük spor yapmak selülitlerle baş etmenize yardımcı olacaktır.

 

Değerli kullanıcılar, beslenme yada spor yapmaya dair daha ayrıntılı bilgiyi yine sayfamızdaki bu konulara ilişkin yazılarımızı okuyarak edinebilirsiniz.

Önceki İçerikYaza Hazırlık İçin İpuçları
Sonraki İçerikBurun Estetiği Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Dilara Özcan Kültür Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Hobileri arasında yoga, pilates, gezi ve moda yer alıyor. Fotoğraf tutkunu olan Dilara, iyi21.com içerik editörlüğü yapıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz