Sıcak Çikolata’nın Faydaları!

Çikolata her zaman etrafımızdan duyduğumuz gibi aslında bir canavar değildir. Yapılan araştırmalarda bizlere gösteriyor ki, kontrollü miktarlarda tüketilen çikolata sağlığa zarardan çok fayda sağlıyor.

Son yapılan araştırmalarla sıcak çikolatanın kalp sağlığına iyi geldiği ortaya çıkmıştır. Kakao diyabet ve böbrek hastalıklarının tedavisinde kullanılan galik asit’i içerisinde bulundurur. Yapılan son açıklamalara göre, kakao tüketenlerde kalp yaşlanmasının yavaşladığı ve kalp damarlarının sağlıklı kaldığı bulunmuştur.

sıcak çikolata faydaları
Sıcak çikolatanın içerisinde bulunan antioksidan miktarı, yeşil çaya oranla 3 kat daha fazladır. Ayrıca kakao sıcak olduğu zaman daha fazla antioksidan salınımı yapıyor. Bu yüzden sıcak çikolata içmek faydalı. Ancak bildiğimiz normal çikolatalarda bulunan doymuş yağlar, sağlığımız açısından ciddi tehlike oluşturuyor. Özellikle evde %100 toz kakao ve yağsız süt ile kendinizin de yapacağı bu içecek, sağlık açısından inanılmaz fay

Önceki makaleHer Gün 1 Yumurta Yerseniz…
Sonraki makaleMide Yanmasından Kurtulun!
Dilara Özcan Kültür Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Hobileri arasında yoga, pilates, gezi ve moda yer alıyor. Fotoğraf tutkunu olan Dilara, iyi21.com içerik editörlüğü yapıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here