Havaların gittikçe sıcaklaşması ile birlikte makyaj yapmak düşündürücü bir hal almaya başlıyor. Yüksek nem, aşırı sıcak makyajımızın hem görünümü hem kalıcılığı açısından sıkıntı yaratabiliyor. Diğer taraftan yaz güneşi cilt rengimizi de değiştiriyor, kışın kullandığımız fondöten tonu yaz aylarında açık kalabiliyor.
Vücudun sürekli terlemesi yapılan makyajın kolayca akmasına ve sık sık tazeleme gerektirmesine neden olur ve yaz aylarında makyajın akmaması için ne yapmak gerektiği sorucu önem kazanıyor. Bu anlamda aşağıda yer alan yaz makyajı tüyoları işinize yarayacaktır.

 

İşte sıcak havalar için 5 önerimiz :

1) Güneş koruyuculu, waterproof özelliği olan BB kremler kullanın. BB kremler hem cildinizi güneşten koruyacak hem de pürüzsüz bir görünüm sağlayacaktır.

2) Makyajın kalıcı olması için ilk önce baz kullanın. Makyaj bazları makyajın yüzünüzde uzun süre ve sorunsuz kalmasını sağlar.

3) Su geçirmez özellikli ve güneş koruyucu pudralar tercih edin. Su geçirmez özellikli pudralar terleseniz bile erimez ve makyajınızın kalıcılık süresini artırır.

4) Yine waterproof özellikli eyeliner ve rimel tercih ederseniz sıcağa karşı dayanıklı bir makyajınız olur.

5) Güneşten koruyucu özellikli  lip balm ile dudaklarınızı koruma altına aldıktan sonra kalıcı özellikli bir ruj ile dudaklarınızı renklendirebilirsiniz

 

Önceki makale5 Şey Sizi Seksi Bir Karından Uzaklaştırıyor!
Sonraki makaleTatlı krizleri mi yaşıyorsunuz? Bağırsaklarınıza Candida Albicans Mantarı yerleşmiş olabilir!
Dilara Özcan Kültür Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Hobileri arasında yoga, pilates, gezi ve moda yer alıyor. Fotoğraf tutkunu olan Dilara, iyi21.com içerik editörlüğü yapıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here