Spor Yapmak İçin En Etkili Zaman Nedir?

Spor yaparken sürekli; günün hangi kısmında, saat kaçta spor yapayım gibi soruları kendimize sorarız. Sorunun cevabı metabolizmadan metabolizmaya değişse de genel kanı sabah saatlerinde yapacağınız spordur.

Kilo Vermek İçin En İyi Zaman

Spor yaparken eğer birinci amacınız kilo vermekse, sporu sabah uyandıktan sonra yapmalısınız. Çünkü sabah, kahvaltıdan önce yapılan sporla birlikte vücut depoladığı yağ rezervlerini kullanır. Bu yüzden sabah yapacağınız sporun kilolarınızı vermede direkt olarak etkisi olacaktır.

Güneş Işığı

Uzmanlara göre sabah uyandıktan sonra 2 saat içinde güneş ışığı alan vücutların almayanlara göre daha sağlıklı olduğu belirtiliyor. Çünkü güneş ışığıyla birlikte bedenimiz daha aktif çalışmaya başlıyor. Metabolizmamızın doğal işleyişi doğa ile uyum içerisindedir. Bu yüzden spor yapsak da yapmasak da sabah alacağımız güneş ışığı sağlığımız açısından çok önemli.

Önceki makaleVişnenin Muhtemelen Hiç Bilmediğiniz Faydaları
Sonraki makaleEkmeği Buzdolabında Saklamak Ne Kadar Doğru?
Dilara Özcan Kültür Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Hobileri arasında yoga, pilates, gezi ve moda yer alıyor. Fotoğraf tutkunu olan Dilara, iyi21.com içerik editörlüğü yapıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here