Mısır burcunuzu öğrenin Tarihin en eski astroloji çalışmalarını yapan Eski Mısırlıların, tanrılar üzerine inşa ettiği burçlar bizlere insanlar ve davranışları hakkında çok ilginç bilgiler veriyor. Bu burçlar tıpkı Güneş burçları gibi 12 tanedir. Asıl amacı gelecek tahmininden çok karakter analizi ve insanları anlamak üzerinedir.

Thoth (29 Ağustos – 27 Eylül)

Dışarıdan bakıldığında inanılmaz bir cazibeye sahip olan Thoth burcu insanları, son derece mücadeleci bir yapıya sahiptir. İstediğini alır ve arkasına bile bakmaz.

İş hayatında çok başarılılardır. Hamlelerini düzenli ve planlı yaparlar. Kazandıkları parayı ailesiyle paylaşmaya bayılırlar. Dürüst ve cömerttirler.

Thoth burcu insanları lider özelliklere sahiptir. Çevresindeki insanları yanına kolayca çekip, onları yönlendirebilir. Araştırmayı ve kendini geliştirmeye bayılırlar. Ancak tek sıkıntıları fazla sabırsız olmalarıdır.

Horus (28 Eylül – 27 Ekim)

Çok nazik bir yapıya sahip olan Horus burcu insanları, genellikle çevresindekilerin dikkatini bu yönüyle çekerler. Sevdiklerinizi kırmadan herkesin işine koşturmaktan zevk alırlar. Mücadele etmeye bayılırlar çünkü onların istedikleri şeyler bellidir ve olmalıdır. Hiç sorun yaşamadan büyük işlerin altından kolayca kalkarlar. Sonsuz bir öz güvene sahiptirler. Kime nasıl davranacaklarını iyi bilirler. Siyaseti çok iyi becerirler. Sosyal ilişkilerde gelişmişlerdir. Adaletli ve cesur olan Horus’lar haklarını sonuna kadar savunurlar. Ancak en önemli problemleri istedikleri şeylerde çok ısrarcı ve inatçı olmalarıdır.

Wadjet (28 Ekim – 26 Kasım)

Ailesine çok önem veren Wadjet’ler hayatları boyunca mantıklarıyla hareket ederler. Bir işi yapmadan önce mutlaka 2 kez düşünürler. Oldukça temkinli ve garanticidir. Kendilerini geliştirmeye çok önem verirler. Dostluklar onlar için olmazsa olmazdır. Kinci değildir ancak yapılan şeyleri asla unutmazlar. Çok ayrıntıcıdırlar ve yapılan bir işin mutlaka mükemmel olmasını isterler. Hayvanları çok severler.

Sekhmet (27 Kasım – 26 Aralık)

Hayatta onlar için en önemli şey dostluktur. Güçlü ve hırslı olmaları sebebiyle çok sık arkadaş edinmezler. Ancak ömürlerinin sonuna kadar dostlarının yanında olurlar. Çok kontrollü ve hassaslardır. Dışarıdan zor kişiler gibi gözükürler, ancak durum hiç öyle değildir. Giriştiği işlerde başarılı olmanın yolunu mutlaka bulurlar. Sekhmet’ler hayatlarında çok hırslıdırlar. Yaptıkları işe bu hırslarını aktarırlar. İlişkilerinde de tutkuludurlar. Partnerini bulutların tepesine çıkarmayı çok iyi başarırlar. Gözlem yapmayı çok severler. Giriştiği işlerde çok titiz olurlar ve adeta mükemmeliyetçidirler. Çok güçlü ve dik duran bir karakteristiğe sahiptirler.

Sfenks (27 Aralık – 25 Ocak)

Olayları çok iyi gözlemleyebilen Sfenks’ler, olacakları adeta önceden görürler. Bu yüzden çevresindeki kişiler tarafından akıl hocası gibi görünmeleri normaldir. Duruşları çok etkilidir ve kendilerine özel bir asaletleri vardır. Sürekli düşüncelidirler ancak melankolik değillerdir. Hayatta kendileri için neyin doğru olduğunu en iyi yine Sfenks’lerin ta kendileri bilirler. Yaşamlarında çok saygılı ve kibardırlar. Kimseyi kırmak istemezler ancak vakti geldiğinde sorunlarını açık dillilikle belirtmekten kaçınmazlar. Olaylarda kararlı ve gözü karadırlar. Düşündükleri şeyi mutlaka yaparlar. Ayrıca düşünceli yapıları yüzünden sevmedikleri kişilere karşı kin besleyebilirler.

Shu (26 Ocak – 24 Şubat)

Çok üretken bir karaktere sahip olan Shu’lar sürekli yeni şeyler keşfetmek isterler. Hayatlarında her zaman için değişikliğe gidebilirler. Monoton hayatı pek sevmezler, farklılık onlar için yaşam demektir. Bitmek bilmeyen bir enerjileri vardır. Tutkulu oldukları şeylere karşı çok ilgi gösterirler. Onların kalbini kazanmak zordur, çünkü sizden çabucak sıkılabilir. Ancak onları bir kazanırsanız, sizi asla bırakmaz. Bu burcun insanları çevrelerinde genellikle getirdiği yeniliklerle bilinirler. İşlerinde prensipleri vardır. Ayrıca mizah yetenekleri de çok gelişmiştir.

İsis (25 Şubat – 26 Mart)

Hayatlarında çok idealist olan İsis burcu insanları neyi nasıl yapmaları gerektiğini bilirler. Çok tutkulu bir yaşantıya sahiptirler. Aşkı severler. Aşk onlara hayat enerjisi verir. Çevresindeki insanlar tarafından çok sevilir. Girdiği ortamlarda dikkatleri üzerine çekmeyi çok iyi başarırlar. Çünkü onlar espritüel, düşünceli ve öz güvenli kişilerdir. Hayatlarında çok yüksek bir enerjiye sahiptirler. Sürekli gezip yeni yerler keşfetmek isterler. Onlar gezmekten asla sıkılmazlar. Ancak günün sonunda olmak istedikleri yer evleridir. Hayatlarında bazen git gel yaşayabilirler. Bu gibi dönemlerde ya çok aktif olurlar ya da kabuklarına çekilirler. Ancak olmak istedikleri yer sürekli olarak dostlarının yanıdır.

Osiris (27 Mart – 25 Nisan)

Yenilikçi ve keşfe açık bir yapıya sahip olan Osiris’ler çevresindeki şeylere adeta hayat enerjisi verir. Onun bulunduğu ortamlar renklenir. Onlar hayata adeta çevresindekileri mutlu etmek için gelmiştir. Arkadaşlarıyla ve özellikle ailesiyle olan ilişkilerine çok önem verir. Girişeceği olaylarda, öz güveni son derece yüksektir. Bu sayede girişkendirler. Yeni işlere cesaret etmekten kaçınmazlar çünkü insanın kazanacağı tecrübeye çok önem verirler. Son derece meraklıdırlar, sürekli bir şeyler öğrenip araştırırlar. Hayatında yeniliklere önem verirler ancak yaşam düzenine müdahale eden şeyleri pek sevmezler.

Amun (26 Nisan – 25 Mayıs)

Son derece güçlü bir karakter yapısına sahip olan Amun burcu insanları, taşıdıkları özelliklerle tam bir liderdirler. Olaylarda başı çekmeye çekinmezler. Yapacakları işte en iyisi olmak isterler. Onlar için hayat bir yarış gibidir ve bu yarışta mutlaka Amun’lar birinci gelmelidir. Verdiği tavırlar ve yaptığı hareketlerde bazen kırıcı olabilirler ancak bu durum onlara göre olması gereken şeydir. Ailesine karşı sorumluluk sahibidir. Onları korur, kollar. İnsanlar her zaman Amun’ları rehberleri gibi görürler. Yaşadığı şeylerde adil ve dürüsttürler. Çevresindekilere yaklaşımı sürekli olarak akılcıdır. Onlar için nezaket ve dik duruş çok önemlidir.

Hathor (26 Mayıs – 24 Haziran)

Çevresinde her zaman çok aktiftir. Sürekli yeni insanlar tanımak isterler. Arkadaşlık onlar için olmazsa olmazdır. Aşk, Hathur’ların en çok değer verdiği şeydir. Bu dünyada istemedikleri tek şey yalnızlıktır. Genellikler hayatları duygularının etkisi altındadır. Onlar doğru yolun ne olduğunu bilirler ancak hayatlarında sürekli olarak duygularının ona emrettiği şeyi yaparlar. Saf bir yapıya sahiptirler, bu yüzden çevresindeki insanlar tarafından iyi duyguları suistimal edilebilir. Her zaman için insanların iyiliğini düşünürler, bu yüzden kendi hayatlarından bazen feragat bile edebilirler. Çok duygusal ve üretkendirler. Sanatçı bir yapıya sahiptirler. Yapılan iyiliği unutmadıkları gibi kötülüğü de asla unutmazlar.

Feniks (25 Haziran – 24 Temmuz)

İkna kabiliyetini karizmasından alan Feniks’ler bulunduğu ortamı adeta büyülerler. Genelde sevimli bir yapıda olsa da, hakim olduğu konudan bahsederken karizmasına hayran kalabilirsiniz. Neredeyse her konu hakkında fikri bulunan Feniks’lerin çevresindeki insanlar tarafından aranan kişi olmasına şaşırılmamalı. Gerektiği zaman susup, gözlemlemeyi çok iyi bilirler. Onlar için bilgi güçtür. Tek dezavantajları varsa eğer, o da duygusal olmalarıdır. Verecekleri kararlarda bazen duygularına yenik düşebilirler ancak hatalarından ders alarak duygularına hakimiyet sağlamayı çabuk öğrenirler. İnsanları kendi istedikleri gibi düşünmeye kolayca ikna edebilirler. Onlar adeta gizli bir liderdir. Çevresindeki insanlar tarafından güvenilir bir kişiliğe sahiptir. İlişkilerde zor bağlanır ancak bağlandığı zaman onu partnerinden kimse kopartamaz. Ailesine de çok önem verir.

Anubis (25 Temmuz – 28 Ağustos)

Dışa karşı çok aktif ve mutlu gözükse de, içlerinde karanlık bir dünya vardır. Yaşamı sürekli olarak sorgularlar. Ancak bunu dışarıya belli etmezler. Verdiği kararlarda akılcıdır. Ancak duygularını büsbütün görmezden gelmezler. O hayatında duyguları ve mantığı arasında çok iyi bir denge kurmuştur. Verdiği kararlarda ısrarcıdır. Onu kimse caydıramaz. Etrafındaki kişilere komut vermeyi severler. Bazen bu huyları yüzünden kırıcı olabilirler. Çok asil bir duruşları vardır ve hayatlarında gösterdiği davranışlarla dikkat çekerler. Çok dürüsttürler. İnsanlara çabucak güvenmezler. Onların aklında her daim bir soru işareti vardır.

Önceki İçerikEn Hızlı Kilo Vermenizi Sağlayacak 3 Antrenman!
Sonraki İçerikİnsanlar Tarafından Umursanmayan Kanser Belirtileri
Dilara Özcan Kültür Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Hobileri arasında yoga, pilates, gezi ve moda yer alıyor. Fotoğraf tutkunu olan Dilara, iyi21.com içerik editörlüğü yapıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz