Hepimizin küçük de olsa bir araya ihtiyacı vardır. Küçük ayak parmaklarınız buz gibi deniz ile buluştuğunda, bir ürperme ile kasıldığınız an var ya… Gözlerinizi kapayıp o anı hayal ettiğinizde tebessüm ediyor musunuz? Sizin kesinlikle bir tatile ihtiyacınız var. İkna olmadınız mı? O halde buyurun birkaç işaret daha…
İş yerindeki küçük problemler artık büyük devlet problemlerine dönüşüyorsa…
Tahammül sınırınız azaldı, karşınıza çıkan küçük sorunları bir çırpıda çözen, dert etmeyen sizi bir süredir göremiyorsunuz. Ya da sürekli hata yapan, hiçbir işi düzenli ve doğru yapmayan tek kişinin siz olduğunu düşünmeye başladınız. Evet, artık bir ara vermenin vakti gelmiş, tatil size göz kırpıyor.

İş arkadaşlarınız sürekli size iyi olup olmadığınızı soruyor.
Bazen etrafınızdaki insanlar sizdeki stresi siz fark etmeden önce fark ederler. Bir şeyler terstir, siz onların sürekli görmeye alışık olduğu kişi değilsinizdir ve bunu sorgularlar. Sizde bu sorulara anlam veremez hatta gerilirsiniz. Ben gayet iyiyim derken aslında vücudunuzdaki tüm kaslarınız aksini işaret edercesine kasılır.

Çok fazla hata yapmaya başladınız.
Çünkü aklınız o anda kızgın kumlarda ya da bir ağaç gölgesinde kurulu hamakta… Dikkatinizi masanıza çekmekte zorlanıyor ve bu dağınık akıl ile hatalar yapmaya başlıyorsunuz.

Haddinden fazla kuşkucu mu oldunuz?
Her şey çok sıkıcı, sizi hiçbir şey heyecanlandırmıyor. Fazla mı rutine döndü bu iş? Çalıştığınız şirket sizin için doğru mu? Acaba doğru işi mi yapıyorsunuz? Kafanızda bunlar gibi sorular dönüp dolaşmaya başladı, işiniz ile ilgili sürekli negatif şeyler üretiyorsunuz. Hemen kaçın oradan, uzaklaşın. Döndüğünüzde bu kadar kuşkucu olmayacaksınız.

Her yeriniz ağrıyor!
Sırtınız, beliniz, başınız, gözleriniz… Gece iyi bir uyku dahi sizi bu ağrılardan koruyamıyor. Her sabah benzer ağrılar ile uyanıyorsunuz. İşte vücudunuz size sinyal vermeye başladı; “beni tatile götür” çok sesli korosu sahnede…

Eve gelir gelmez ilk işiniz bir şişe şarap açmak oldu.
Stresli bir ofis gününün ardından, sadece eve gidip dinlenmeye çekilmek yetmiyor, daha fazla şeyler yapmaya ihtiyacınız var. “Şimdilik birkaç kadeh bir şeyler içelim, güzelleşelim, tatilde hissedelim” psikoloji içinde aslında, “o tatile gidilecek” feryadınızı duyar gibiyiz.

Arkadaşlarınızın tatil fotolarına uzun uzun bakar ama “like” lamaz oldunuz.
Herkes tatilde, birinden kaçsanız diğerinin fotoğrafı önünüze düşecek ve bunu her zamankinden daha fazla fark edeceksiniz. Çünkü aklınız orada!

Önceki makaleGücümüzü Elimize Almak
Sonraki makaleDuygusal Özgürlük
Dilara Özcan Kültür Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Hobileri arasında yoga, pilates, gezi ve moda yer alıyor. Fotoğraf tutkunu olan Dilara, iyi21.com içerik editörlüğü yapıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here