Dijital içerik platformu olan, Amazon Prime abonelerine kaliteli içerikler ve yarın teslim kargo hizmetlerinin yanı sıra Amazon Prime Gaming platformu aracılığıyla pahalı olan oyunları her ay ücretsiz şekilde sunuyor. Amazon Prime Gaming platformu üyelerine ücretsiz oyunlar sunmakla kalmayan Amazon, abonelerine oyun yayın platformu olan Twitch üyeliğini ücretsiz şekilde sunuyor. Amazon Prime Gaming platformu aracılığıyla daha önceden Star Wars Jedi: Fallen Order, Star Wars: Squadrons, World War Z: Aftermath, Need For Speed: Hot Pursuit Remastered, Control: Ultimate Edition, Dragon Age: Inquisition, Stellaris,Madden NFL 22 ve daha fazla kaliteli oyunu ücretsiz sunmuştur. Amazon Prime Gaming Nisan 2023içinde ücretsiz oyunları sunmaya devam edeceğini duyurdu. Sizler için Amazon Prime Gaming platformunun Nisan 2023 için ücretsiz sunacağı oyunları derledik.  İyi Oyunlar!

İşte Amazon Prime Gaming’in Ücretsiz Sunduğu Oyunlar!

  • The Elder Scrolls IV: Oblivion
  • Plants vs Zombies: Battle for Neighborville
  • Monkey Island 2 Special Edition: LeChuck’s Revenge
  • Nanotale Typing Chronicles
  • Guild of Ascension
  • Turnip Boy Commits Tax Evasion
  • Galaxy of Pen and Paper
  • House of 1000 Doors: Family Secrets

The Elder Scrolls IV: Oblivion

The_Elder_Scrolls

Öldürülen İmparator ve çocuklarından aldığı önemli madalyonu Jauffre ‘ye götürmek için at üstünde ve yaya olarak şehir, kasaba, köy dolaşarak hikaye sistemi tarafından verilen sınırsız görevlerle götürülmesini konu alan oyun, grafikleri bakımından da oldukça etkilidir. Tek oyuncu tarafında oynanan oyunda NPC’lerle iletişime geçip, daha iyi bir oyuncu olabilir. Aynı zaman da oyunda oyuncu isterse evlenebilir, kendi şehrini de kurabilir.

Plants vs Zombies: Battle for Neighborville

Plants_vs_Zombies_

Garden Warfare serisinin oyunu olan Plants vs Zombies: Battle for Neighborville oyununda, oyuncular Neighborville şehrinin dış mahallelerinde zombiler ile bitkiler arasındaki çatışmaları konu alır. Oyun en fazla 24 kişilik takımlar kurarak karşılıklı savaş üzerine dayanıyor.

Monkey Island 2 Special Edition: LeChuck’s Revenge

Monkey_Island_2_Special_Edition

Karayiplerin en büyük korsanı olmak isteyen Guybrush Threepwood’un adaları ele geçirmek için bir oyuncunun rehberliğinde, birbirine zincirleme olarak bağlanmış bulmaca görevlerini çözerek tamamlaması gerekiyor. Oyuncu bu bulmacaları birbirine bağlı olduğundan dolayı daha önce çözmüş olduğu bulmacalara sadık kalarak hızlı şekilde çözerek, haritada bulunan adaları ele geçirip Guybrush’un Karayiplerin en büyük korsan olmasına yardımcı olur.

Nanotale Typing Chronicles

Nanotale_Typing_Chronicles

İşgal edilmiş bir dünyada oynanan oyunda, oyuncu acemi arşivci Rosalind ile birlikte sihrin ve büyünün gizemli dünyasını görevlerle çözmeye çalışacak. Ayrıca oyunda elde ettiği büyü ve sihirleri geliştirip, düşmanı dünyadan kovmak için mücadele edecektir. Oyuncu, bilginin gücünü ne kadar çok elde ederse o kadar güçlü hale gelecektir. Bilgi, gücü doğurur.

Guild of Ascension

Guild_of_Ascension_

Oyuncu, oyunda silah işçiliği ve becerilerini yükselterek görevleri tamamlayıp ele geçirilmiş kuleyi geri alıp, içinde bulunan ganimetleri kazanarak güçlenmesi gerekmektedir. Silah ve güç bakımından zenginleşen oyuncunun görevi dev patron ve yaratıkların olduğu kuleleri kurtarmaktır.

Turnip Boy Commits Tax Evasion

Turnip_Boy_Commits_Tax-Evasio

Oyunda oyuncular ülkeyi ele geçiren yozlaşmış sebze hükümeti başkanı Mayor Soğan’ın uyguladığı ağır vergileri veremediği için ülkesinden kovulur. Ülkesine geri dönmek için oyuncu bitkisel bulmacaları çözerek eksantrik meyve, sebzelerle tanışıp, Mayor Soğan’a  ve küçük, büyük hayvanlara karşı mücadele için aletler toplar. Güçlenen oyuncu ülkesine tekrardan dönerek Mayor Soğan’a vergi borçları olan kendisini ve diğer insanlara ait belgeleri bularak yok eder. Oyuncu başarılı görevleri tamamladıktan sonra Mayor Soğan’ı ülkesinden kovmaktadır.

Galaxy Of Pen And Paper

Galaxy_of_Pen_and_Paper

Kendi RPG’sini oluşturabilecek olan oyuncu çözeceği görevlerle ele geçirilmiş gezegenleri keşfedip buradakilerle mücadele eder. Zar ve özel beceri setleriyle donatılmış galaksileri bu tehlikelerden arındırıp, özgürleştirmek için mücadele eder.

House of 1000 Doors Family Secrets

House_of_1000_Doors_FamIly_Secrets

Sorunlarına çözüm bulamayan ölülere 1000 kapılı evi kullanarak yardım etme arayışındaki Kate Reed’e rehberlik edecek olan oyuncu, bu ev içinde ölülerin sorunlarını çözebilmek için görevlerini yerine getirmek mücadele eder. Ölülerin sorunlarını çözen oyuncu daha da güçlenip, 1000 kapılı ev dünyası ile bağlantılı farklı dünyalara götürecek 4 farklı gizemi çözer.

Önceki İçerikİşte Hayran Olduğumuz Sanatçıların İlginç Batıl İnançları
Sonraki İçerikİşte 2023’un Merakla Beklenen Teknolojik Gelişmeleri
Dilara Özcan Kültür Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Hobileri arasında yoga, pilates, gezi ve moda yer alıyor. Fotoğraf tutkunu olan Dilara, iyi21.com içerik editörlüğü yapıyor.