Apple’ın 10. yılına özel çıkarılan Iphone X bize çerçevesiz ekran ve kablosuz şarj imkanı gibi yepyeni özellikler sunuyor.

Apple’ın şimdiye kadarki en pahalı Iphone ürünü olduğu söylenen Iphone X, 12 Eylül’de tanıtıldı. A11 Bionic işlemcisini kullanan Iphone X, tasarım olarak şimdiye kadar üretilen Iphone’lardan önemli farklılıklar gösteriyor. Arka yüzeyinde daha önce yatay olarak kullanılan kamera sistemi, çift kamera olarak dikey konuma getirilmiş halde bulunuyor.

En keskin yenilikler ise Iphone X’in ön yüzünde görülüyor. Apple, daha önce pek çok markanın kullandığı çerçevesiz ekran yeniliği Iphone X ürününe taşınmış durumda. Bu şekilde Iphone 8 boyutlarından farklı olmasa da kullanılan ekran oranı arttırılıyor. Alt ve üst tarafta iki ayrı stereo hoparlör bulunuyor.

Iphone X ürünündeki bir diğer en büyük yenilik ise, şimdiye kadarki Iphone’larda bulunan ancak çerçevesiz ekran üretimi nedeniyle Iphone X’ten kaldırılan ana ekran tuşu. Bu tek tuş ile sadece Iphone’ların kilidi açılmıyor, aynı zamanda herhangi bir yerden ana ekrana dönüş sağlanıyordu. Şimdi ise aşağıdan yukarıya kaydırma yöntemi ile açılan uygulamalar veya ana ekran arasında gezinti sağlanıyor. Iphone X  kilidini açmak için ise yüz tanıma yöntemi (Face ID) kullanılıyor.

Gelelim şarj özelliğine… Iphone X’in en önemli özelliklerinden biri kablosuz şarj imkanın olması. Air Power isimli çoklu şarj standında Iphone X, Apple Watch 3 ve AirPods aynı anda şarj olabiliyor.

Önceki İçerikTransformers Karakterlerine Yakından Bakış
Sonraki İçerikHamilelikte Egzersiz Yapmanın 15 faydası ve 21 Kolay Egzersiz Hareketi!
Dilara Özcan Kültür Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Hobileri arasında yoga, pilates, gezi ve moda yer alıyor. Fotoğraf tutkunu olan Dilara, iyi21.com içerik editörlüğü yapıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz