Dijital Dönüşüm

Dijital Dönüşüm kurumların, markaların sadece teknolojik ürünler ile teknoloji yapılarını yenilemeleri değil, aynı zamanda dijital çağa ayak uydurmaları, dijital mecra da sayfalarını ve hesaplarını yaratıp doğru yönetip satış, pazarlama ve bilinirlik arttırmak için yönetmesi anlamına gelir.

Dijital Dönüşüme Nereden Başlamalı?

Kurumların öncelikle müşterilerini ve üyelerini tanıması çok önemli. Müşterilerini doğru tanıyan bir marka onların ihtiyacı olan web sitesini de doğru bir şekilde kurgulayarak yayına alır ve yönetir. Web sitesine giren müşteri markadan talebini rahat bir şekilde oluşturur ve ihtiyacı olan bilgilere ise yine rahat bir şekilde ulaşabilir. Web sitesi ile ilk dijital dönüşüme adım atan markanın bir sonraki adımının ise CRM sistemi ile üyelerini takip etmesi ve üyelerinin kırılımlarına hakim olması çok önemli. Üyelerinin kırılımından kastımız ise, kadın mı erkek mi, ilgi alanları, ortalama maaş bilgisi gibi firmamıza yarayacak genel segment bilgilerinin tutulması.

Sosyal Medya Hesaplarının Doğru Yönetimi

Kurumunuzun imajına ne kadar önem veriyorsanız sosyal medya hesaplarınızın yönetimine de o kadar önem vermeniz gerekiyor. Sosyal medyada kullandığınız dil markanızın yüzünü yansıtmaktadır unutmayın. Ayrıca müşteri taleplerinin sosyal medyadan yönetimi sağlanan destek ise markanızın müşterilere karşı ne kadar önem verdiğinin göstergesidir.

Dijital Pazarlama Reklamları

Dijital dönüşüme girdiniz ve artık dijital mecralarda markanızı anlatan, müşterilerine destek olan bir marka oldunuz demektir. Satışlarınızı ve marka bilinirliğinizi arttırmak için sosyal medya reklamları, google adwords reklamları, arama motoru optimizasyonu ve email marketing yapmak öncelikleriniz arasında yerinizi alabilir. Medya planması ve bütçelendirmesini doğru yapmak çok önemlidir. Bilinçsiz reklam harcamaları ve doğru ölçümlenemeyen veriler karlılığınıza zarar verebilir unutmayın.

Dijital dönüşüme girerken bir dijital pazarlama ajansı ile çalışabilir, sosyal medya hesaplarınızı bir sosyal medya ajansı ile yönetebilirsiniz.

Tüm bu dönüşüm süreçlerinde yer almak için önceliğiniz tecrübeli bir ekip ile çalışmak ve danışmanlık almak olmalıdır.

 

 

Önceki İçerikSağlıklı Beslenmek İsterken Bu Yanlışlara Düşmeyin
Sonraki İçerikKadınlarda Cinsel İsteği Artırmanın Yolları
Dilara Özcan Kültür Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Hobileri arasında yoga, pilates, gezi ve moda yer alıyor. Fotoğraf tutkunu olan Dilara, iyi21.com içerik editörlüğü yapıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz