Toplu Mail Gönderme büyük ve küçük ölçekli tüm kurumların ihtiyacı haline gelen bir dijital pazarlama yöntemidir. Özellikle son dönemde gelişmiş olan yeni pazarlama yöntemlerinin maliyet açısından pahalı olması toplu mail pazarlamanın ön plana çıkmasında etkili rol oynamıştır. Toplu mail gönderimi yapmadan önce izinli bir email listesi oluşturmanız gerekiyor. Bunu yaparken aldığınız kayıtların izinli olduğuna emin olmalısınız. Aksi taktirde hukuksal olarak firmanıza zarar verebilirsiniz.

İzinli veritabanınızı oluşturduk sonra eposta pazarlama‘ya başlamaya karar verdiğinizde ise çalışacağınız kurumu iyi analiz etmeli ve değerlendirmelisiniz. Yerli bir firma çalışmanızın danışmanlık ve dilediğiniz zaman ulaşabilme gibi kolaylıkları olacaktır. Yerli firmaların yurt dışı sistemlerine bayilik alarak kullanmaları durumunda ise sistemsel sorunlar ve yeterli tecrübeye sahip olmamaları dolayısıyla sorunlar yaşayabilirsiniz.
Çalışmaya karar verdiğiniz kurumun email gönderimleri sonrasında ise raporlaması son derece önemlidir. Kurumunuz için eposta ulaşma oranları, eposta tıklama oranları ve eposta açılma oranlarını detaylı olarak analizler şeklinde sunmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Yine raporlama sisteminde ulaşmayan, sizden email almak istemeyen üyelerin ise düzenli olarak temizleniyor olması ve veritabanınızın düzenli temizleniyor olması çok önemlidir.

Email marketing yaparak kurumunuza yarar sağlarken zarar vermemek için çok dikkatli olmalısınız. Mailing gönderimlerinizi yapacak firmanın gönderi yaptığı IP adresleri temiz mi değil mi kontrol edilmesi de dikkat edilmesi gereken hususlar arasındadır.

Toplu mail çözümleri arasında Message34 ile başarıya hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Önceki makaleSoğuklara Karşı Bu İçeceklerle Savaş Açın!
Sonraki makaleKışın Mutlaka Görülmesi Gereken 5 Yer
Dilara Özcan Kültür Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Hobileri arasında yoga, pilates, gezi ve moda yer alıyor. Fotoğraf tutkunu olan Dilara, iyi21.com içerik editörlüğü yapıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here