Ana karakterlerini robotların oluşturduğu bu çizgi filmde robotlar iki gruba ayrılarak birbirleriyle mücadele ederler. Autobot’lar iyi robotlar, Decepticon’lar ise kötü robotlar olarak adlandırılır. Optimus Prime Autobot’ların liderliğini yapmaktadır.  Deception’ların liderliğini ise Megatron yapmaktadır. Optimus Prime istediği zaman tıra dönüşebilirken, Megatron dilediği zaman birçok savaş aracına dönüşebiliyor. Ayrıca Transformers 1, Transformers 2: Yenilenlerin İntikamı, Transformers 3: Ayın Karanlık Yüzü, Transformers 4: Kayıp Çağ ve Transformers 5: Son Şövalye isimlerinde bir film serisi de bulunmaktadır. Şimdi çizgi filmde ve film serisinde bulunan bazı autobotların özelliklerinden bahsedelim.

Transformers Karakterlerine Yakından Bakış

Optimus Prime

Dünyanın koruyucusu olarak da bilinir kendisi. Çünkü herkesin emin olduğu bir şey vardır ki, o da Dünya’nın ondan daha iyi bir koruyucu bulamayacağı. Karakteristik özelliklerine geldiğimizde de bir liderin sahip olması gereken başlıca özelliklere sahip olduğunu görüyoruz. Optimus Prime, onurlu, iyilik sever, adaletli, ve cesur bir autobot. Kırmızı ve mavi renkte kocaman bir tıra dönüşüyor. Optimus’un savaşlarda kullandığı kocaman bir savaş kılıcı vardır. Ama Optimus bu kılıcıını sadece onlara zarar verecek düşmanları için kullanıyor.

Transformers Karakterlerine Yakından Bakış

Bumblebee

Genç, heyecanlı ve adeta yerinde duramayan bir autobot olarak karşımıza çıkıyor Bumblebee. Sarı ve siyah renkte bir Hatchback’e dönüşen Bumblebee ayrıca su altında da gitme özelliğine sahip. Ses çıkarmasına yardımcı olan düzen savaşta hasar almasından dolayı diğer robotlarla olan iletişimini teybinden çaldığı şarkılar ile sürdürüyor. Elektrik ışınları düşmanlarına karşı kullandığı silahı. Ara sıra duygusal anlarına da denk geldiğimiz oluyor. Tamamen barıştan yana olan Bumblebee sadece düşmanları onlara saldırdığında silahını kullanıyor. Hatchback’e dönüştüğünde de düşmanları gibi bir savaş aracına değil, normal bir arabaya dönüşüyor.

Transformers Karakterlerine Yakından Bakış

Strongarm

Kendisi için dünyanın kurallarına en uyum sağlayan autobot diyebiliriz. Uyulması gereken tüm kuralları bilir ve hayatın bu kurallar ile sürdürüyor. Cesur, enerjik ve dost canlısı olan Strongarm her zaman arkadaşlarının yardımına koşuyor. Kuralları esnetmekten çok hoşlanmadığı için onunla çalışmak, anlaşmak biraz zor oluyor. Ama Strongarm gerçek dostluğu ve kahramanlığı ile çocuklarımıza örnek oluyor.

Transformers Karakterlerine Yakından Bakış

Grimlock

Autobot takımında Dinobot olarak karşımıza çıkıyor Grimlock. Kötü robotlara karşı savaşmak ve onları yenmek hobileri arasında diyebiliriz. Karşısında düşman bir robot gördüğünde devasa dış görünüşüyle hiç tereddüt etmeden onları etkisiz hale getiriyor. Serinin bir bölümünde bir gemide tutsak iken Autobot’lar tarafından kurtarılmıştır. Ona karşı yapılan iyiliklerin farkında olan Grimlock o günden itibaren Autobot’larla yaşıyor. Üstelik Decepticon’ları yenmeleri için Autubot’larla beraber savaşıyor.

Transformers Karakterlerine Yakından Bakış

Çocuklarımıza aslında savaşın ne kadar kötü bir şey olduğunu iyi karakterler autobotlarla belirten Transformers serisi iyi ve kötünün ayrımını çocuklarımıza da kavratmak istemektedir. Savaşın değil barışın huzur getireceğinden yana olan iyi kalpli Transformers oyuncak robotlarımız çocuklarımızın en sevdikleri oyun arkadaşları.

 

Önceki İçerikHavuza Girerken Bu Hatayı Sakın Yapmayın!
Sonraki İçerikApple Yeni Ürününü Tanıttı! Iphone X ile Gelen Yeni Özellikler Neler?
Dilara Özcan Kültür Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Hobileri arasında yoga, pilates, gezi ve moda yer alıyor. Fotoğraf tutkunu olan Dilara, iyi21.com içerik editörlüğü yapıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz