Yaz mevsiminin kendini göstermesiyle insanların içinde de ayrı bir telaş, bir heyecan, kimi “bu yaz tatilimi nerede yapsam acaba?”,  Kimisi de “bu yaz en fit ben olmalıyım nasıl bir diyet programı hazırlasam” diye düşünür.  Özellikle yaz mevsiminde yüzmeyi, güneşlenmeyi seven kadınların daha kış ortalarında bir takım hazırlıklar yapmaya başladıklarını biliyoruz. Bizde sizlere bu yazımızla yaza hazırlık için ipuçları vermek istiyoruz.

Öncelikle koca bir yaz mevsimini nasıl geçireceğimizi iyi bilmemiz gerekiyor. Çünkü kimi insanlar çalıştıkları için senede sadece birkaç hafta tatil yapabiliyorlar. Bu birkaç haftalık tatili de en iyi şekilde değerlendirmek için kaliteli bir program yapmak gerekir.

İşe cilt ve saç bakımıyla başlayalım isterseniz, ardından da ideal kilo ve sıkı bir vücut…

Herkes kendi cilt ve saç tipini, vücut ölçülerini en iyi kendisi bilir. Dolayısıyla uygulanması gereken cilt ve saç maskeleri ile diyet programlarını en doğru kararı yine kendileri verir. Ancak şöyle bir genelleme yaparsak, yaza girmeden önce;

Saçlardaki kırıklıklar alınıp, saç maskeleri ile bakım uygulanabilir, yaza girmeden önce haftada bir kere uygulanması daha kalıcı bir etki sağlayacaktır.

Cilt tipine göre en uygun maske seçilir (daha önceki yazılarımızdan cilde iyi gelecek maske önerileri başlıklı yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz) ve yaza girmeden yine haftada bir kez mutlaka uygulanır.

Yaza hazırlık için İdeal kilo hesaplaması yapılır. Bunun için en doğrusu bir uzmana başvurmaktır. Bir takım tahlillerden geçerek vücudun ihtiyacına göre uygun bir diyet programı hazırlanarak istenen vücut ölçülerine sahip olana kadar bu diyet yaza girene kadar devam edilir.

Ve tabii ki, sıkı bir vücut… aslında en önemlisi bu diyebiliriz. Dedik ya yazımızın başında, yaz aylarında yüzmekten ve güneşlenmekten hoşlanan birçok kişi var, özellikle kadınlar böyle durumlarda kendilerini daha iyi hissetmek isterler dolayısıyla da yaza hazırlık için yapmaları gereken hazırlıkları son derece disiplinli bir şekilde tamamlamaları şarttır.

Sıkı bir vücut için yapılması gereken şeyleri daha önceki “Fit Vücut İçin 10 Öneri” başlıklı yazımızda belirtmiştik. İlgilenenlerin bu yazımızı okumasında fayda görüyoruz. Ancak kısaca, kişi en ideal spor programı ile vücut sıkılaştırılmasının kesin sonuç verdiğini söylememiz mümkün.

Önceki İçerikCilde İyi Gelecek Maske Önerileri
Sonraki İçerikSelülitlerle Baş Etme
Dilara Özcan Kültür Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Hobileri arasında yoga, pilates, gezi ve moda yer alıyor. Fotoğraf tutkunu olan Dilara, iyi21.com içerik editörlüğü yapıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz