Alışveriş yapmak zevklidir. Hele ki yeni kıyafetler alındığında. Ancak alışverişte alınan yeni kıyafetlerle ilgili dikkat etmeniz gereken çok önemli bir durum var!

Birçoğumuz alışveriş yaptıktan hemen sonra, kıyafetleri yıkamadan giymektedir. Ancak bu durum çok yanlıştır. Uzmanlar tarafından yapılan açıklamalarda, yeni alınan kıyafetleri yıkamadan giymek cilt ve deri sağlığı açısından ciddi tehditler oluşturuyor.

Kıyafetler üretilirken kumaşlarında kullanılan boyalar ve kimyasallar, cilt ile direkt temasa girdiğinde ciddi yanma, tahriş hatta yara oluşturabilmektedir.

Ayrıca, sadece kıyafetlerde kullanılan kimyasallar da, oluşabilecek riske başlıca sebep değildir. Kıyafetler başkaları tarafından denediği için herhangi bir bulaşıcı hastalık tehlikesinin olup olmadığını önceden kesin olarak bilemezsiniz.

Bu sebeplerle kıyafetleri kullanmadan önce mutlaka yıkayın!

Önceki İçerikSüt Tozu Zararlı Mı?
Sonraki İçerikİlişki Durumu Karışık: Poliamori Kavramı Nedir?
Dilara Özcan Kültür Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Hobileri arasında yoga, pilates, gezi ve moda yer alıyor. Fotoğraf tutkunu olan Dilara, iyi21.com içerik editörlüğü yapıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz