Yeni Alınan Kıyafetleri Mutlaka…

Alışveriş yapmak zevklidir. Hele ki yeni kıyafetler alındığında. Ancak alışverişte alınan yeni kıyafetlerle ilgili dikkat etmeniz gereken çok önemli bir durum var!

Birçoğumuz alışveriş yaptıktan hemen sonra, kıyafetleri yıkamadan giymektedir. Ancak bu durum çok yanlıştır. Uzmanlar tarafından yapılan açıklamalarda, yeni alınan kıyafetleri yıkamadan giymek cilt ve deri sağlığı açısından ciddi tehditler oluşturuyor.

Kıyafetler üretilirken kumaşlarında kullanılan boyalar ve kimyasallar, cilt ile direkt temasa girdiğinde ciddi yanma, tahriş hatta yara oluşturabilmektedir.

Ayrıca, sadece kıyafetlerde kullanılan kimyasallar da, oluşabilecek riske başlıca sebep değildir. Kıyafetler başkaları tarafından denediği için herhangi bir bulaşıcı hastalık tehlikesinin olup olmadığını önceden kesin olarak bilemezsiniz.

Bu sebeplerle kıyafetleri kullanmadan önce mutlaka yıkayın!

Önceki makaleSüt Tozu Zararlı Mı?
Sonraki makaleİlişki Durumu Karışık: Poliamori
Dilara Özcan Kültür Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Hobileri arasında yoga, pilates, gezi ve moda yer alıyor. Fotoğraf tutkunu olan Dilara, iyi21.com içerik editörlüğü yapıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here