Zeka İçin Olmazsa Olmaz Besinler

Zeka gelişimi için bu besinler olmazsa olmaz! Zekanızı geliştirmek için mutlaka bunları yiyin.

Özellikle çocuklarda sürekli olarak gelişen zeka, bir süre sonra gelişimi durdurmaktadır. Bu yüzden spesifik olarak çocukların, bahsedeceğimiz besinleri bolca tüketmesi gerekmektedir.

Ayrıca bu besinler sadece çocukların değil, yetişkinlerin de zeka ve hafızasını güçlendirdiği yapılan araştırmalar sonucunda bulunmuştur.

Balık

Balık içeriğindeki omega-3 yağ asidi sayesinde tam bir beyin dostudur. Gelişme çağında olan bireyler için mutlaka bolca tüketilmelidir. Düzenli balık tüketiminin hafıza kaybını önlediği bilinmektedir.

Kuru yemişler

Kuru yemişler içeriğinde neredeyse ihtiyacımız olan her şeyi barındırmaktadır. Bu yüzden beslenme düzenimizden kuru yemişleri asla çıkartmamalıyız. Kuru yemişler içeriğinde omega-3 ve omega-6 yağ asitlerinin bolca bulunması sebebiyle beyin gelişiminde çok faydalıdır. Her gün mutlaka kuru yemiş tüketilmesi öneriliyor.

Süt ve Yoğurt

Süt içindeki protein ve B vitamini sayesinde vücut ve beyin sağlığı açısından son derece önemlidir. Kas gelişiminde de olmazsa olmazdır.

Önceki makaleÖksürükten Kan Gelmesi
Sonraki makaleİşte Genç Kalmanın Ve Güzelliğin Sırrı!
Dilara Özcan Kültür Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Hobileri arasında yoga, pilates, gezi ve moda yer alıyor. Fotoğraf tutkunu olan Dilara, iyi21.com içerik editörlüğü yapıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here